Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Muzyka z serca Europy / Muzyczne podróże Chopina

Muzyka z serca Europy / Muzyczne podróże Chopina

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Zapraszamy do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na kolejną edycję cyklu Muzyka dawna w Wilanowie. Na spotkaniach w niedzielne popołudnia melomani raz w miesiącu będą mieli okazję słuchać muzyki o wyjątkowej wartości artystycznej i w wykonaniu wspaniałych artystów. W programie występów pojawi się muzyka kompozytorów tworzących w XVII i XVIII wieku. Celem cyklu jest wspieranie inicjatyw w zakresie interpretacji muzyki dawnej.

Od czasów powstania Wilanowa – letniej rezydencji króla Jana III – muzyka stanowiła istotny element życia tego miejsca. Pragniemy kontynuować tę piękną tradycję, dlatego wspieramy inicjatywy z zakresu interpretacji muzyki dawnej i prezentujemy zabytki muzyczne zgodnie z założeniami epok, w których powstawały. Publiczność ma okazję uczestniczyć w koncertach w wykonaniu artystów grających na instrumentach historycznych lub na ich kopiach. Podczas koncertów Sala Biała zamienia się w przestrzeń wypełnioną wyrafinowanymi, finezyjnymi i fascynującymi dźwiękami.

Bilety: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy) – dostępne w kasie muzeum i online.

28 sierpnia 2022 r., godz. 17.00: Wokół M.K. Ogińskiego – muzyka z serca Europy

Wykonawcy: Jerzy Michał Wardęski – klawesyn, Magdalena Bąk – klawesyn, Justyna Kantorowicz – sopran

*****

29 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy na koncert z cyklu Muzyczne podróże Chopina, na który składają się występy kilkunastu młodych artystów w miejscach związanych z pobytem Fryderyka Chopina lub ważnych dla biografii kompozytora. Podczas wilanowskiej odsłony cyklu wystąpi Ryan Marcin Bradshaw – piętnastoletni słowacko-australijski pianista mieszkający w Bratysławie i Wiedniu.

Cykl realizowany jest przez Ośrodek Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych we współpracy z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina.

Program:

Jan Brahms, 6 Klavierstücke op. 118

Fryderyk Chopin: Ballada No. 4 f-moll op. 52, Mazurki op. 63, Sonata No. 36 b-moll op. 58

Prowadzenie koncertu: prof. Bartosz Korzeniewski

Bilety: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy) – dostępne w kasie muzeum i online.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.