Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Muzyka dawna i spacery w Wilanowie

Muzyka dawna i spacery w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Koncerty z cyklu Muzyka dawna w Wilanowie wspierają inicjatywy muzyczne w zakresie interpretacji muzyki dawnej. Ponieważ od czasów Jana III muzyka była ważnym elementem przestrzeni i życia pałacu, pragniemy przywracać tę piękną tradycję i ukazywać zabytki muzyczne zgodnie z założeniami epok, w których powstawały. Chcemy także prezentować muzykę dawną na instrumentach historycznych bądź na ich kopiach.

W jesienne popołudnia zapraszamy do pałacu w Wilanowie na kolejny cykl koncertów z serii Muzyka dawna w Wilanowie. Raz w miesiącu melomani będą mieli okazję słuchać muzyki o wyjątkowej wartości artystycznej i w wykonaniu wybitnych artystów.

Harmonogram koncertów:

28 września 2014 r., godz. 17.00

Znane i mniej znane oblicze baroku

Wykonawcy: Justyna Stępień – sopran, Agnieszka Proswoska-Iwicka – flet, Barbara Witkowska – harfa

W programie: Maryn Marais, Dominik Scarlatti, Benedykt Marcello – barokowe arie i canzonetty

19 października 2014 r., godz. 17.00

Tańce barokowej Francji

Wykonawcy: Marcin Socha, Beata Kozyra – skrzypce barokowe, Monika Bańska, Alicja Pietrykowska – flet traverso, Agnieszka Mazur, Tytus Wojnowicz – oboje barokowe, Tomasz Frycz – wiolonczela barokowa, Adam Jastrzębski – klawesyn, Anna Gościniak, Konrad Przybycień – tańce barokowe

W programie: Franciszek Couperin, Józef Bodin de Boismortier, Ludwik Antoni Dornel

23 listopada 2014 r., godz. 17.00

Händel i fascynacja stylem włoskim

Wykonawcy: Musica Humana w składzie Magdalena Karolak – obój, Marta Bławat – obój, Michał Fattori – fagot, Elina Albach – klawesyn

W programie: Jerzy Fryderyk Händel

30 listopada 2014 r., godz. 17.00

Sacrum i wirtuozeria w muzyce seicento

Wykonawcy: Zespół IL TEMPO pod kierownictwem Agaty Sapiechy

Wszystkie koncerty odbywają się w Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Wstęp na koncerty wolny, ilość miejsc ograniczona. Nie obowiązuje rezerwacja.

Cztery pory roku w ogrodach wilanowskich – jesień

Zapraszamy serdecznie 28 września 2014 r. do ogrodów przy pałacu w Wilanowie na jesienne warsztaty przyrodniczo-plastyczne i do punktu obserwacji ptaków nad Jeziorem Wilanowskim.

W czasie warsztatów W ogrodzie fruktowym króla Jana III w namiocie edukacyjnym przy Oranżerii dowiemy się, jakie warzywa, zioła, drzewa i krzewy owocowe uprawiano niegdyś w przypałacowych ogrodach. Bogaci w wiedzę zasiądziemy do prac plastycznych – wykonamy wspólnie kosztelowy notes, który może posłużyć także jako plan lekcji. Warsztaty będą się odbywały w godzinach 11.00-15.00, można dołączyć w dowolnym momencie.

Jesień to również czas ptasich wędrówek z terenów lęgowych na zimowiska. Zapraszamy w godzinach 11.00-15.00 do wspólnego obserwowania ptaków w punkcie ornitologicznym niedaleko Pompowni nad Jeziorem Wilanowskim.

Udział w cenie biletów do ogrodu: 5zł – bilet pełny, 3zł – bilet ulgowy.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.