Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Muzyka u Czartoryskich
Muzeum Narodowe w Krakowie z radością zaprasza na pierwszą edycję festiwalu Muzyka u Czartoryskich. Od 29 sierpnia do 1 września 2024 roku patio Muzeum Czartoryskich (ul. Pijarska 15) zamieni się w salę koncertową – wypełnioną muzyką kameralną. Bilety będą dostępne od 29 lipca.
Festiwal zaoferuje przekrojowy program muzyki poważnej. Każdego wieczoru o godzinie 19.00 będzie można posłuchać koncertów w wykonaniu znakomitych artystów. W programie znajdą się występy takich wykonawców, jak Cracow Harp Quintet, laureaci III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Chopin Plus”, Cracow Duo, Czarakcziew / Kowal Duo oraz Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć dzieła polskich kompozytorów, takich jak Aleksander Tansman, Ignacy Friedman i Fryderyk Chopin, a także utwory francuskich impresjonistów. Festiwal wzbogaci również muzyka z pogranicza gatunków, w tym twórczość Astora Piazzolli i Fryderyka Katza. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym muzycznym święcie, które dostarczy niezapomnianych przeżyć i pozwoli na chwilę wytchnienia w pięknej scenerii Muzeum Czartoryskich.
Wstęp: 15 zł. Bilety będą dostępne w kasie biletowej Muzeum Czartoryskich oraz online.
Podczas letnich upałów oddziały Muzeum Narodowego w Krakowie tętnią życiem. To idealna propozycja na wakacyjne spotkania, odpoczynek wśród zieleni, a także skorzystanie z propozycji kulturalnych.
Przypominamy, że w każdy wtorek można bezpłatnie zwiedzać wszystkie ekspozycje stałe. Dodatkowo czekają na Państwa wystawy czasowe. W Gmachu Głównym (al. 3 Maja 1) mamy dwie propozycje. Złote runo – sztuka Gruzji to pierwsza tak wszechstronna, panoramiczna i obszerna wystawa sztuki gruzińskiej w Europie. Zobaczą Państwo starożytne złoto Kolchidy, kamienne stale z wczesnego średniowiecza, iluminowane kodeksy, nowożytne stroje, malarstwo Pirosmaniego i wiele innych eksponatów. Ekspozycja będzie dostępna do 15 września. Druga wystawa – Uskrzydlone. Putta w sztuce renesansu – to propozycja dla miłośników ikonografii i malarstwa renesansowego. Prezentuje różnorodne wizerunki putt i daje okazję do kontaktu z twórczością mistrzów. Nasze ogrody przy Domu Józefa Mehoffera (ul. Krupnicza 26) oraz wokół Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego (ul. Józefa Piłsudskiego 12) oferują zwiedzającym schronienie przed upałem oraz orzeźwiające napoje.