Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Noc Muzeów

Noc Muzeów

Muzeum Miejskie Wrocławia

Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza do swoich oddziałów na wyjątkową, pełną wrażeń Noc Muzeów (sobota, 14 maja 2011 r.). W tym roku nasze obiekty opanuje teatr, muzyka i widowiskowe walki rycerzy. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi i wyjątkowych warsztatów dla dzieci.

Muzeum Historyczne, Pałac Królewski, ul. Kazimierza Wielkiego 35

W tym roku Pałac Królewski zaprasza na spotkanie z teatrem i baletem. Specjalnie na tę szczególną noc przygotowane zostały aż trzy wystawy. W trakcie pałacowej nocy na dziedzińcu Pałacu odbywać się będzie kiermasz wydawnictw Muzeum Miejskiego Wrocławia połączony z loterią fantową.

Kolekcja Vladimira Malakhova – prezentacja kolekcji dzieł sztuki należącej do najsłynniejszego tancerza baletowego naszych czasów, Włodzimierza Małachowa, który zgodził się pokazać we Wrocławiu blisko 100 prac ze swojego zbioru. Dominuje w nich tematyka związana z tańcem i operą, nie brak też krajobrazów oraz aktów. Ciekawym uzupełnieniem są zdjęcia i kostiumy sceniczne samego Włodzmierza Małachowa.

Pokój lalek — czyli lalki ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego i Stefana Kaysera. To cześć słynnej kolekcji zabawek, która dała początek legendarnej pasji kolekcjonerskiej wielkiego mima. Wśród prezentowanych lalek znajda się zarówno zabawki zabytkowe, jak i lalki Barbie, których kreacje wyszły spod ręki znanych kreatorów mody.

Obiekty — lalki – artystyczne lalki autorstwa wybitnej aktorki Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Anny Nabiałkowskiej.

Warsztaty dla dzieci:

20.30 – zabawy ruchowo-taneczne inspirowane tematami wystaw, przygotowane przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka – ilość miejsc ograniczona, zapisy pod numerem 71 3471696 wew.332 (warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat).

18.30 – 20.30 – Malowanie Twarzy.

20.15 – 20.30 – występ taneczny dzieci z Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, dziedziniec Pałacu Królewskiego.

Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, Ratusz

Noc Muzeów w Ratuszu w całości poświecona zostanie teatrowi. Wspólnie z Wrocławskim Teatrem Lalek oraz prof. Januszem Deglerem Muzeum przygotowało wiele teatralnych atrakcji.

Teatry na dawnej karcie pocztowej – pierwsza w Polsce wystawa kart pocztowych z widokami europejskich gmachów teatralnych. Reprezentatywny zbiór dotyczący dziwiętnastowiecznej architektury teatralnej zaprezentuje prof. Janusz Degler. To jedna z największych tego typu kolekcji w Europie, w której nie brakuje teatrów Paryża, Londynu, Warszawy i oczywiście Wrocławia.

Godz. 20.00 — O blaskach i cieniach filokartystycznej pasji – wyjątkowe spotkanie z dwoma słynnymi kolekcjonerami kart pocztowych – prof. Januszem Deglerem i prof. Pawłem Banasiem.

Godz. 22.30 – Koncert Orkiestry Kameralnej Leopoldinum pod dyrekcją Christiana Zdanowicza.

Warsztaty dla dzieci:

18.15 – 20.15 – Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na krótkie scenki i zabawy teatralne dla dzieci.

18.15 – 20.15 – Mój Teatrzyk – rysowanie postaci.

Muzeum Archeologiczne, Arsenał, ul. Cieszyńskiego 9

Jak przystało na średniowieczny Arsenał, muszą w nim zagościć rycerze. I tak też się stanie w tegoroczną Noc Muzeów. Dziedziniec Arsenału Miejskiego zmieni się w średniowieczne miasteczko z jarmarkiem, podczas którego będzie można zakupić niecodzienna pamiątkę. Dzielni wojowie wezmą udział w legendarnym turnieju rycerskim – tzw. bohurcie, a na odwagę zagrają im niewiasty z zespołu Semibrevis.

Godz. 19.30 – 21.00 — Pokazy walk turniejowych zaprezentowane przez Rotę Pieszą Bocke i Von Reil Południe.

Godz. 21.00 – Koncert muzyki średniowiecznej w wykonaniu Tomasza Dobrzańskioego zespołu Semibrevis.

Zapraszamy także do zwiedzania wystaw stałych w Pałacu Królewskim, Starym Ratuszu i Arsenale Miejskim. Wstęp wolny.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.