Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Noc Muzeów w Wilanowie / Historia mniej znana

Noc Muzeów w Wilanowie / Historia mniej znana

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Noc Muzeów w Wilanowie to nie tylko okazja do bezpłatnego zwiedzania pałacu, ale również możliwość wzięcia udziału w licznych warsztatach i pokazach. W tym roku tematem przewodnim będzie życie codzienne w czasach Jana III. Portrety, rzeźby, dzieła sztuki zdobniczej, militaria, przedmioty użytkowe, historyczne gatunki roślin, a nawet Wisła stanowią dla nas bogate źródło wiedzy o zwyczajach panujących na królewskim dworze w Wilanowie.

Nawiązując do tegorocznego hasła wydarzenia Muzea i kontrowersje. Wypowiedzieć niewypowiedziane w muzeach będziemy opowiadać o obyczajach w dawnej Rzeczypospolitej i ich wpływie na relacje międzyludzkie wtedy – w XVII i XVIII wieku – i dziś.

Noc Muzeów 2017 w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

***

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych adresowanych do odbiorców dorosłych.

Spacery zaczynają się o godz. 13.30, spotykamy się w szatni. Obowiązuje bilet wstępu do pałacu.

Dodatkowych informacji na temat programu udziela pani Nela Kokoszka, koordynator programów dla dorosłych, tel. (22) 544 28 38.

21 maja: Z miłości do jedzenia – wokół sarmackiego stołu na co dzień i od święta

Co i jak jedzono w czasach króla Jana III? Które pomieszczenia w pałacu w Wilanowie służyły jako sale jadalne? Poznamy przepisy z królewskiej kuchni i zastanowimy się, czy dziś smakowałyby nam sarmackie specjały.

***

Triumf, chwała i sława – arcydzieła muzyki kameralnej

Zapraszamy na cykl koncertów odbywających się w zabytkowych wnętrzach pałacu wilanowskiego. To doskonała okazja do zapoznania się z arcydziełami muzyki kameralnej.

28 maja 2017 r., godz. 18.30

W programie utwory Piotra Czajkowskiego, Sergiusza Rachmaninowa, Józefa Verdiego i Karola Szymanowskiego. Wykonawcy: Michał Janicki – baryton, Monika Łopuszyńska – sopran, Aleksandra Płaczek – fortepian, Piotr Bajak – fortepian.

Sala Biała, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.