Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Szczecin: Nordic Cross Point

Nordic Cross Point

Polska Fundacja Sportu i Kultury

16-17 marca 2012 r. w Szczecinie odbędzie się nowa impreza poświęcona krajom regionu północnego — Nordic Cross Point.

Założeniem Organizatorów jest przekształcenie Nordic Cross Point w coroczne, międzynarodowe wydarzenie, którego celem będzie popularyzacja Skandynawii, przybliżenie Polski i Szczecina skandynawskim sąsiadom, jak i promocja współpracy polsko-skandynawskiej w dziedzinie m.in. kultury. Zdaniem organizatorów stolica Pomorza Zachodniego idealnie nadaje się na miejsce, które może odegrać kluczową rolę w zacieśnianiu tego typu relacyj Polski z krajami nordyckimi. Szczecin i Pomorze Zachodnie w naturalny sposób wpisują się w kontakty z krajami nordyckimi. Atutów, predestynujących Szczecin do roli lidera we współpracy z Północą, jest wiele. To one zdecydowały, że Nordic Cross Point odbędzie się właśnie tutaj — w transgranicznym, wielokulturowym mieście, gdzie Skandynawia spotyka się z Europą Środkową.

Program tegorocznej imprezy jest niezwykle bogaty: biznes, turystyka, kultura.

Organizatorami Nordic Cross PointPolska Fundacja Sportu i Kultury oraz Magazyn Skandynawski „Zew Północy”. Współorganizatorem wydarzenia jest Szczecin. Patronat nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Gospodarki, marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i prezydent Szczecina. Patronat honorowy: Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, która ponadto pełni rolę patrona merytorycznego tego wydarzenia, a także cztery skandynawskie ambasady: Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii i konsulaty: Danii, Norwegii, Szwecji i Islandii. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem: Akademia Sztuki, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Szczeciński i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Koło Naukowe „Escape” oraz Carolina Medical Center. Partnerem generalnym jest Zamek Xiążąt Pomorskich, a mecenasem – Unity Line.

Polska Fundacja Sportu i Kultury powstała w 2010 roku jako efekt wieloletniej przyjaźni i współpracy pp. Szymona Kołeckiego, Tomasza Zabielskiego i Izabeli Moniki Staniszewskiej. Jest organizacją pozarządową działającą na rzecz edukacji i integracji. Poprzez liczne projekty promuje uczestnictwo w kulturze i aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży. Jednym z edukacyjnych projektów są Norway Inspires, ukazujące dobre i sprawdzone realizacje współczesnej Norwegii, inspirowane naturą i tradycją. Nordic Cross Point jest znakomitą platformą do popularyzowania kultury krajów nordyckich i tworzenia różnorodnych inicjatyw w Szczecinie – mieście, w którym znajduje się oddział Polskiej Fundacji Sportu i Kultury. Więcej: www.sportikultura.org.

Magazyn Skandynawski „Zew Północy” – to wydawany przez PCIT TRAMP jedyny na polskim rynku periodyk poświęcony Skandynawii i obszarom polarnym. Wprawdzie poruszana w magazynie tematyka ogniskuje się wokół turystyki, nie brakuje artykułów dotyczących kultury, społeczeństwa, biznesu, polityki oraz kontaktów polsko-skandynawskich. „Zew Północy”, którego redaktorem naczelnym jest p. Marcin Jakubowski, patronuje wielu projektom dotyczącym Skandynawii i Arktyki, w tym wyprawom polarnym. Stałymi partnerami magazynu są m.in. narodowe organizacje turystyczne Danii i Norwegii. Redakcja „Zewu Północy” mieści się w Szczecinie. Więcej: www.zewpolnocy.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Zamek Xiążąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34, Szczecin

Hotel Radisson Blu, pl. Rodła 10, Szczecin

www.nordiccrosspoint.pl

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.