Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: Norweskie artystki na triennale tkaniny

Norweskie artystki na triennale tkaniny

Ambasada Królestwa Norwegii

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (6-8 maja 2013 r.) gości uczestników 14. Międzynarodowego Triennale Tkaniny, wystawy o charakterze konkursu, prezentującej osiągnięcia artystów sztuki włókna. W tegorocznej edycji udział weźmie 132 artystów z 50 krajów, w tym trzy artystki z Norwegii. Ambasada Norwegii patronuje wydarzeniu. Wystawa potrwa do 3 listopada 2013 r.

Wernisaż wystawy: 6 maja 2013 r., godz. 13.00.

Na wystawie prezentowane będą prace różnorodne, od klasycznych przyściennych po formy przestrzenne, czy wręcz instalacje; od ciężkich gobelinów po lekkie ażury; od form figuralnych, przedstawiających — po różnego typu abstrakcje.

Łódzkie triennale jest najstarszą, największą i najbardziej prestiżową na świecie wystawą promującą współczesną tkaninę, po wycofaniu się na początku lat 90. organizatorów podobnych wystaw w Lozannie i Kyoto. W dotychczasowych trzynastu edycjach, od 1972 r. swoje dzieła miało okazję zaprezentować już ponad 1000 artystów z 68 krajów. Polska sztuka włókna cieszy się w pełni zasłużonym uznaniem i zainteresowaniem na całym świecie. Znaczący udział w tej wysokiej ocenie mają łódzcy artyści — absolwenci Akademii Sztuk Pięknych.

W tym roku Norwegię będą reprezentować trzy artystki:

JORUNN STEFFENSEN ze Skien. Jej prace charakteryzują się czystym i minimalistycznym idiomem, w którym kolor, rozmiar, geometria i abstrakcja są głównymi składnikami kompozycji.

SIRI BERQVAM z Sandefjord. W swych trójwymiarowych pracach używa tkanin jak materiałów budowlanych. Tworzy swe dzieła z materiałów codziennego użytku, które w jej prezentacji nabierają innego znaczenia.

RUNA BOGER z Oslo. Pracuje z kolorem i tworzy obrazy z wełny w formie kilimów z wzorami starych domów i budowli.

Centralne Muzeum Włókiennictwa, ul. Piotrkowska 282, Łódź.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.