Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: Spektakle Klockriketeatern

Spektakle Klockriketeatern

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Nowa Klasyka Europy

Od 14 listopada odbywa się II edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Nowa Klasyka Europy organizowanego przez Teatr im. Jaracza w Łodzi. Tematem tegorocznej edycji jest klasyka jako wspólny język Europejczyków – lingua franca.

Zgodnie z ideą Organizatorów wszyscy mówimy klasyką – bez względu na miejsce urodzenia, przynależność narodową czy status społeczny. Wielka literatura żyje w codziennym języku, w sloganach reklamowych i przemówieniach, we wpisach na Facebooku i dziennikarskich relacjach.

1 i 2 grudnia 2012 r., godz. 18:00, wystąpi Klockriketeatern z Helsinek, który przedstawi „Wujaszka Wanię” Antoniego Czechowa w reżyserii p. Andrzeja Żołdaka.

Występują: pp. Andrzej Larsson, Linda Zilliacus / Krystyna Kosonen, Alma Pöysti, Janina Berman, Jussi Johnsson, Jan Korander, Andrzej Slotte.

„Wujaszek Wania” to majstersztyk. Jak wszystkie sztuki Czechowa zajmuje ważne miejsce w kanonie światowej dramaturgii, nie tracąc siły oddziaływania na nowe pokolenia widzów i czytelników. Spektakl w reżyserii Andrzeja Żołdaka uznano za wydarzenie rangi światowej. Profesor Aleksander Sieriebriakow ze swoją młodą żoną Heleną przybywa do majątku ziemskiego, odziedziczonego po pierwszej żonie i zarządzanego przez jej brata, Iwana Wojnickiego. Profesor chce sprzedać posiadłość, Wojnicki kocha się zaś skrycie w jego żonie, którą na miejscu uwodzi przyjaciel rodziny Astrow. W nim z kolei zakochana jest Sonia, córka profesora. W tej dusznej atmosferze prowincji, pośród wzajemnych żalów i tłumionych namiętności dojdzie wkrótce do dramatycznego wybuchu skrywanych emocji…

Czas trwania spektaklu: 4 godz. (z przerwą). Spektakl tłumaczony na język polski.

Ceny biletów:

parter: 50 zł normalny/ 40 zł ulgowy

balkon: 35 zł normalny/ 25 zł ulgowy

Zapraszamy: Teatr im. Stefana Jaracza, ul. Stefana Jaracza 27, Łódź.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.