Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Weekend na wystawie „Nowy początek. Modernizm w II RP”

Weekend na wystawie „Nowy początek. Modernizm w II RP”

Muzeum Narodowe w Krakowie

Swingiem po wystawie

24 i 25 września 2022 roku zapraszamy na weekend towarzyszący wystawie Nowy początek. Modernizm w II RP, podczas którego ekspozycję będzie można obejrzeć za jedyne 5 złotych. Ponadto odbędą się pokazy filmowe, rozgrzewka na wystawie oraz oprowadzanie śladami kobiet lat 20. i 30. XX wieku.

Harmonogram wydarzeń w Gmachu Głównym przy al. 3 Maja 1:

24 września

godz. 9.00 – Truchtem przez wystawę – zajęcia ruchowe pod okiem instruktorki fitness, inspirowane dziełami sztuki. Bilety: 30 zł.

godz. 11.00 – Z małym bagażem – spotkanie dla opiekunów dzieci do lat trzech. Wstęp z biletem na wystawę. Rezerwacja: Centrum Informacji i Rezerwacji, tel. 12 433 57 44.

godz. 14.00 – Nowy początek, nowe kobiety. Oprowadzanie tematyczne – spacer przybliży sylwetki kobiet, które śmiało wkroczyły w świat zdominowany przez mężczyzn. Wstęp z biletem na wystawę.

25 września

godz. 12.00 – po wystawie oprowadza pan prof. Piotr Juszkiewicz. Wstęp z biletem na wystawę.

godz. 15.00 – pokaz filmu Ada, to nie wypada z 1936 r. (w Sali Samurajów). Wstęp wolny.

godz. 16.30 – pokaz filmu Sportowiec mimo woli z 1939 r. (w Sali Samurajów). Wstęp wolny.

Dzień otwarty projektu Spektrum – zapisy

6 października zapraszamy na konferencję będącą podsumowaniem dwuletniej współpracy z zagranicznymi partnerami, która odbywała się w ramach projektu Spektrum. W trakcie spotkania odbędą się warsztaty przeznaczone dla pracowników instytucji kultury zaangażowanych w kwestie dostępności.

Podczas warsztatów zaprezentujemy rekomendacje i narzędzia przystosowujące placówki do potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Zostały one przygotowane przez międzynarodowy zespół projektowy. W Kamienicy Szołayskich przy pl. Szczepańskim 9 odbędzie się spotkanie Jak praktycznie stosować „listę kontrolną”? Warsztat na przykładzie oddziału MNK, a w XX+XXI Galerii Sztuki Polskiej zaplanowano warsztaty Spektrum możliwości – metody pracy z osobami w spektrum w muzeum.

Program:

godz. 10.00 – Rejestracja uczestników.

godz. 10.30 – Powitanie i prezentacja misji Muzeum – Ludzie – Przyszłość.

godz. 11.00 – Projekt Spektrum – Jak sprawić, żeby instytucja kultury otworzyła się na osoby w spektrum autyzmu? Prezentacja efektów projektu.

godz. 12.15 – Dyskusja.

godz. 13.30-15.00 – Część warsztatowa.

zapisy

Rzeźba Urszuli von Rydingsvard w kolekcji MNK

Dzieło Mocny autorstwa artystki polskiego pochodzenia Urszuli von Rydingsvard, które podziwiać można w XX + XXI. Galerii Sztuki Polskiej, stało się własnością Muzeum Narodowego w Krakowie.

Przedłużamy wystawę dzieł z kolekcji Lubomirskich

Otwartą w czerwcu wystawę Sztuka współczesna z Kolekcji Książąt Lubomirskich będzie można oglądać kilka miesięcy dłużej – do 15 stycznia 2023 r. Zapraszamy do Pawilonu Józefa Czapskiego przy ul. Józefa Piłsudskiego 12.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.