Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków/Zakopane: Weekend w Kamienicy Szołayskich / Nuty Podhala i jazz

Weekend w Kamienicy Szołayskich / Nuty Podhala i jazz

Muzeum Narodowe w Krakowie

Weekend w Kamienicy Szołayskich

W cyklu Równowaga. Wakacyjne weekendy w ogrodach MNK zapraszamy na trzy dni pełne wrażeń. Tym razem wydarzenia odbywają się na dziedzińcu Kamienicy Szołayskich im. Feliksa Jasińskiego (pl. Szczepański 9). W planie znajdziecie warsztaty, koncert oraz oprowadzania po wystawie.

Program:

12 sierpnia:

Godz. 10.15 – Na zły nastrój – dobre meble – warsztaty dla dzieci na wystawie Przedmioty. Galeria Designu Polskiego XX i XXI wieku.

Godz. 15.00 i 17.00 – Utkać/wypleść/wybudować, czyli o zdolności zwierząt do tworzenia zaskakujących form i faktur – warsztaty z cyklu Sztuka i przyroda. Wstęp wolny. Centrum Informacji i Rezerwacji, tel.: 12 43 35 744.

13 sierpnia:

Godz. 11.30 – Warsztaty batiku. Jasny punkt w ciemności – zajęcia malowania woskiem na tkaninie. Zachęcamy do zabrania naturalnych tkanin, motywów oraz stroju roboczego. Bilety: 20 zł.

Godz. 14.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie Dom odziany. Dostrajanie się do sezonowej wyobraźni. Wstęp z biletem na wystawę.

Godz. 16.00 – wykład Jak kolekcjonować sztukę? Wstęp wolny.

Godz. 18.30 – koncert zespołu Wolka. Wstęp wolny.

14 sierpnia, godz. 11.00 – zajęcia z urban sketchingu (tworzenia szybkich szkiców w plenerze). Bilety: 20 zł.

Willa Atma — fot. Łukasz Wojciechowski

Nuty Podhala i jazz

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma przy ul. Kasprusie 19 w Zakopanem to także miejsce spotkań współczesnych artystów. 11 sierpnia o godz. 18.00 w willi zaprezentowana zostanie muzyka podhalańska.

Podczas koncertu artyści zagrają na fortepianie, skrzypcach oraz basie podhalańskim. Kompozytor, pan Piotr Wyleżoł, oraz pan Szymon Chyc-Magdzin wraz z kapelą góralską zaprezentują tradycyjną muzykę Podhala i improwizacje jazzowe, również te nawiązujące do tematów z utworów Karola Szymanowskiego. Wstęp wolny.

Pawilon Kina Letniego

W Pawilonie Kina Letniego wyświetlamy produkcje z całego świata. Nie pomijamy filmów dokumentalnych. Jeden z nich będzie można obejrzeć 13 sierpnia o godz. 20.30 przy Pawilonie Józefa Czapskiego (ul. Józefa Piłsudskiego 12).

Francuski dokument Duch Śniegów w reżyserii Wincentego Munira i Marii Amiguet to kojąca wędrówka po magicznym królestwie, którego największych tajemnic strzeże majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna. Film trwa 92 minuty. Wstęp wolny (w przypadku deszczu seans zostanie odwołany).

Przed pokazem, o godz. 19.30, zapraszamy na oprowadzanie po ekspozycji stałej Pawilonu Józefa Czapskiego.

Wakacje w muzeum

Choć zaczynamy myśleć o przygotowaniu dzieci do szkoły, wakacje jeszcze trwają. Nadal można skorzystać z oferty warsztatów, które nie tylko uczą, lecz także są doskonałą rozrywką.

Program zajęć:

11 sierpnia, godz. 10.15 – Gmach Główny, wystawa Nowy początek. Modernizm w II RP (al. 3 Maja 1) – Bum, szum, błysk i dym. Miasto lubi rytm i rym.

17 sierpnia, godz. 10.15 – Gmach Główny, wystawa Nowy początek. Modernizm w II RPŚwiat dobrze zakompoNOWanY.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od pięciu do dziesięciu lat. Wstęp: 15 złotych. Centrum Informacji i Rezerwacji, tel.: 12 43 35 744.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.