Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Funkcjonowanie konkurencyjnych aparatów ochrony własności

Funkcjonowanie konkurencyjnych aparatów ochrony własności

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Kolejne spotkanie Koła Ogólnej Teorii Ekonomii im. Ludwiga von Misesa i Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii odbędzie się 16 kwietnia 2012 r., godz. 16:45.

Wiara, że dobrze dowiedzione prawo naturalne może zawierać wyjątki, obraża zdrowy rozsądek. Prawo naturalne musi obowiązywać zawsze i wszędzie, albo też jest ono nieważne. Nie mogę na przykład uwierzyć, że prawo powszechnego ciążenia rządzące fizycznym światem jest w jakimś przypadku lub w jakimś punkcie wszechświata zawieszone. Uważam prawa ekonomiczne za porównywalne z prawami naturalnymi i mam dokładnie takie samo zaufanie do zasady podziału pracy oraz zasady wolności pracy i handlu, jak do prawa powszechnego ciążenia. Wierzę, że o ile zasady te mogą zostać pogwałcone, to nie mogą zawierać jednak żadnych wyjątków — pisał o „produkcji bezpieczeństwa” Gustaw de Molinari, co Murray Newton Rothbard uznał za pierwszą prezentację anarchokapitalizmu.

Dyskusja poświęcona będzie możliwości i trwałości funkcjonowania konkurencyjnych aparatów ochrony własności.

Zamiast tradycyjnego wstępu polecamy „O nową wolność. Manifest libetariański”, rozdział 12 (s. 129).

Zapraszamy: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Więzienna 8-12, budynek C, sala 201C.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.