Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Od Rzymu do Hayeka

Od Rzymu do Hayeka

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Krakowie. Będzie ono pierwszym z trzech spotkań poświęconych libertariańskiej teorii prawa. Spotkania te zainicjują serię tematycznych bloków omawiających szczegółowo wybrane zagadnienia z zakresu zainteresowań szkoły austriackiej.

Referat pod tytułem Od Rzymu do Hayeka – wstęp do libertariańskiej teorii prawa wygłosi pan Grzegorz Piątkowski. Spotkanie odbędzie się 12 listopada 2013 r., godz. 18.30, w sali C pawilonu C Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ul. Rakowicka 27.

Przed spotkaniem KASE w tej samej sali odbędzie się spotkanie Koła Naukowego ASE, godz. 17.30. Zapraszamy na nie wszystkich studentów UEK, a zwłaszcza osoby zainteresowane wzięciem udziału w targach kół naukowych, które odbędą się na uczelni 13 listopada.

Przypominamy że spotkania KASE mają charakter otwarty i nie trzeba spełnić żadnych wymagań formalnych, aby w nich uczestniczyć. Po referacie możliwe będzie zadawanie pytań prelegentowi oraz skorzystanie z darmowej biblioteki ekonomicznej. Zapraszamy!

Teksty polecane do przeczytania przed spotkaniem:

Finbar Feehan-Fitzgerald – Prawo prywatne na szmaragdowej wyspie

Radosław Wojtyszyn – Szkoła prawa natury – od Hugona Grocjusza do Johna Locke’a

Fryderyk von Hayek – The Constitution of Liberty (rozdział 2 – Freedom and the Law)

Wiesław Litewski – Rzymskie prawo prywatne

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.