Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Oferta edukacyjna Muzeum Narodowego

Oferta edukacyjna Muzeum Narodowego

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu — marzec 2013

2 marca, godz. 12.00, cykl „Mój Śląsk. Fascynacje”

Śląskie browarnictwo. Dzieje minione?

Prelegenci, pp. Michał Wacław i Łukasz Wasyliszyn, przedstawią fascynującą historię śląskiego browarnictwa od czasów najdawniejszych do dziś. Opowiedzą o burzliwych dziejach największych wrocławskich browarów, takich jak Browar Mieszczański czy Browar Piastowski, oraz tych mniejszych. Prelegenci podejmą też temat browarów dolnośląskich, m.in. browaru w Sobótce i Chełmsku Śląskim. Spróbują odpowiedzieć na pytanie: czy śląskie browarnictwo ma szanse na odrodzenie? Wstęp wolny.

3 marca, godz. 12.00, cykl „Kurs Historii Sztuki”

Klasycyzm

Prelegentka, p. Iwona Gołaj, przedstawi najważniejszych przedstawicieli klasycyzmu europejskiego oraz ich dzieła. Wstęp z biletem za 5 zł.

7 marca, godz. 17.30, cykl „Z Panoramą śladami światowego dziedzictwa kulturowego”

Nad Zatoką Biskajską. Impresje z San Sebastián

Prelegentka, p. Magdalena Musiał, przedstawi najciekawsze miejsca i zabytki San Sebastián, stolicy Kraju Basków. Opowie o najważniejszych wydarzeniach i niezwykłych ludziach w dziejach tego pięknego miasta na wybrzeżu Atlantyku. Wykład urozmaicą zdjęcia autorstwa prelegentki. Wstęp wolny.

9 marca, godz. 12.00, cykl „Dziedzictwo kulturowe Europy”

Lizbona, żeglarze, fado i templariusze

O jednym z najpiękniejszych europejskich miast – Lizbonie, o jego niezwykłej atmosferze, nostalgicznej muzyce fado i tajemniczym zakonie templariuszy opowie p. Beata Stragierowicz. Prelegentka przypomni też wyjątkowe dzieje portugalskich odkryć geograficznych i zaprezentuje zdjęcia Lizbony własnego autorstwa. Wstęp wolny.

17 marca, godz. 12.00, cykl „Piękne i użyteczne”

W ubiorze wieśniaczym. Eko-moda dawna i współczesna

Prelegentka, p. dr Małgorzata Możdżyńska-Nawotka, kustosz Muzeum Narodowego we Wrocławiu, przedstawi najciekawsze stroje inspirowane modą wieśniaczą. Opowie o tym, dlaczego i w jakich warstwach społecznych były to popularne przebrania, gdzie moda na nie była najsilniejsza i czy przetrwała do dziś? Słuchacze dowiedzą się również, z jakich regionów Europy czerpano inspiracje do tworzenia tego typu kostiumów. Wstęp wolny.

24 marca, godz. 12.00, cykl „Kurs Historii Sztuki” 

Romantyzm

O sztuce romantycznej, jej najwybitniejszych przedstawicielach opowie p. Iwona Gołaj. Wstęp w biletem za 5 zł.

***

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci w marcu:

10 marca, godz. 12.00, cykl „Z rodziną do muzeum”

Dawni mistrzowie malarstwa

W czasie zajęć dzieci zwiedzą galerię malarstwa europejskiego, posłuchają opowieści o dziełach wielkich mistrzów malarstwa: Cranacha, Breughla, Zurbarana i wielu innych. Na zakończenie obejrzą najpiękniejsze pejzaże romantyczne i wykonają własną pracę malarską. Zajęcia poprowadzi p. Grzegorz Wojturski. Wstęp wolny. Na spotkanie obowiązują zapisy w Dziale Oświatowym, tel.: 71 372 51 48.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.