Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wydarzenia w Muzeum Narodowym

Wydarzenia w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Wydarzenia w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

31 stycznia2 lutego 2020 roku

31 stycznia, godz. 17.00

W piątek o piątej / Friday at five | 5 × Willmann

Oprowadzanie po wystawie czasowej Willmann. Opus magnum w języku angielskim. Guided tour on the temporary exhibition Willmann. Opus magnum in English. Wstęp z biletem na wystawę czasową. Entry with the ticket for temporary exhibition.

Pawilon Czterech Kopuł, ul. Wystawowa 1

1 lutego, godz. 12.00

Christian Behrens i dominikanie. O losach dawnego ołtarza głównego kościoła św. Marii Magdaleny we Wrocławiu

Cykl: Mój Śląsk. Fascynacje

Wykład pana Dariusza Galewskiego. Nowy ołtarz główny kościoła św. Marii Magdaleny zrealizowano w 1890 r. wg projektu C. Lüdeckego, a zdobiące go figury Grupy Ukrzyżowania wykonał znany wrocławski rzeźbiarz Christian Behrens. Fundatorem był właściciel najbardziej utytułowanego wrocławskiego wydawnictwa, honorowy radny miasta, starszy tutejszej gminy oraz współtwórca Muzeum Starożytności Śląskich i Śląskiego Muzeum Sztuk Pięknych Henryk von Korn. Przez kilkadziesiąt lat, aż do końca II wojny światowej, retabulum było ozdobą magdaleńskiej fary. Jak to się zatem stało, że obecnie znajduje się w kościele św. Wojciecha? Wstęp wolny.

Gmach Główny, plac Powstańców Warszawy 5

1 lutego, godz. 17.00

Pop art w działaniu

Cykl: Kurs historii sztuki. Work in progress

Warsztaty pani Justyny Oleksy. Masowe-pojedyncze, zwyczajne-będące dziełem sztuki, powszechne-elitarne. W napięciu między tymi pojęciami i stanami – zmultiplikowana twarz. Ta najbardziej znana. Własna. Sprowadzona do gadżetu, do szablonu. Kolejne warsztaty podejmujące wątki z wykładów Kursu historii sztuki to możliwość poczucia pop artu na własnej skórze. Dosłownie. Uczestników prosimy o zabranie swojej fotografii (wydruk formatu minimum A4 lub w formie elektronicznej). Wstęp: 3 zł.

Pawilon Czterech Kopuł

Zapisy: tel. 71 712 71 81

2 lutego, godz. 13.00

Oprowadzanie w strojach z epoki: Arcydzieła śląskiej sztuki średniowiecznej

Godzinny spacer po wystawach stałych: Śląska rzeźba kamienna XII–XVI w. oraz Sztuka śląska XIV–XVI w. Prowadząca, pani Anna Prorok, opowie o sztuce średniowiecznej na Śląsku na podstawie prezentowanych na wystawach zabytków. Występując w kobiecym stroju średniowiecznym, przy okazji opowie także o damskich i męskich strojach z tej epoki. Wstęp z biletem na wystawy stałe.

Gmach Główny

Zapisy: tel. 71 372 51 48

2 lutego, godz. 15.00

Oprowadzanie w strojach z epoki: Arcydzieła śląskiej sztuki renesansu i baroku

Godzinny spacer po wystawie Sztuka śląska XVI–XIX w. Prowadząca, pani Anna Prorok, opowie o prezentowanych tam dziełach, zdradzając tajemnice mody damskiej okresów renesansu i baroku. Wstęp z biletem na wystawy stałe.

Gmach Główny

Zapisy: tel. 71 372 51 48

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.