Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Orient, Nowoczesność i Sztuka

Orient, Nowoczesność i Sztuka

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na wystawę Orient, Nowoczesność i Sztuka prezentującą wybrane dzieła z kolekcji Banku Centralnego Republiki Turcji, zorganizowaną w ramach obchodów 600-lecia polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych.

Kuratorka wystawy Orient, Nowoczesność i Sztuka, historyk sztuki, pani Zeynep Yasa-Yaman, wybrała 47 dzieł powstałych w latach 80. i 90. XX wieku Są to prace 21 uznanych artystów, powstałe w czasie, gdy europocentryzm, hegemonia i krytyka modernizmu były przedmiotem dyskusji. Dzieła te są doskonałym przykładem nurtów obecnych w pomijanej przez krytykę europejską sztuce nowoczesnej Turcji, kraju o wielkiej tradycji, gdzie procesy historyczne i dziedzictwo kultury mają wpływ na współczesną twórczość.

Kolekcja sztuki współczesnej Banku Centralnego Republiki Turcji, zapoczątkowana w 1931 r., obejmuje obrazy, rzeźby, rysunki, grafiki oraz instalacje stworzone przez kilka pokoleń od 1908 roku do naszych czasów.

Wystawa „Orient, Nowoczesność i Sztuka” otwarta będzie od 26 czerwca do 21 września 2014 r. w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III Wilanowie (ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa).

Od Redakcji Portalu Legitymistycznego: Czekamy z nadzieją na wystawę prezentującą twórczość tureckich artystów, którzy wybrali emigrację i wierność sułtanom Imperium Osmańskiego.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.