Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Hydrografia i urbanistyka Osi Stanisławowskiej

Hydrografia i urbanistyka Osi Stanisławowskiej

Muzeum Łazienki Królewskie / Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Zapraszamy na spacer poświęcony hydrografii i urbanistyce Osi Stanisławowskiej, który połączony będzie ze zwiedzaniem świeżo odrestaurowanego Wodozbioru.

Uczestnicy wydarzenia spacerować będą szlakiem Osi Stanisławowskiej, wytyczonej w XVIII wieku z polecenia króla Stanisława Augusta na zachód od Zamku Ujazdowskiego. Poznają jej uwarunkowania hydrologiczne i hydrograficzne. Podążając w stronę Wisły, zatrzymają się w Łazienkach Królewskich, by jako pierwsi obejrzeć wnętrza świeżo odrestaurowanego Wodozbioru z nową ekspozycją. W budynku, który doprowadzał wodę do ogrodowych akwenów i Pałacu na Wyspie, prezentowana będzie wystawa poświęcona układowi hydrologicznemu Łazienek Królewskich, historii obiektu oraz roli widowisk wodnych na dworze króla Stanisława Augusta.

Spacer rozpocznie się 29 września 2019 r. o godz. 12.00 w Zamku Ujazdowskim (ul. Jazdów 2). Wstęp wolny. Prowadzenie: pp. Małgorzata Kuciewicz i Szymon De Iacobis (warszawskie studio architektoniczno-badawcze CENTRALA). Oprowadzanie po Wodozbiorze: p. Piotr Skowroński z Muzeum Łazienki Królewskie.

Spacer jest częścią programu edukacyjnego do projektu „Źródła przemian. Ochrona i udostępnienie historycznego dziedzictwa Łazienek Królewskich. Konserwacja i remont Białego Domku oraz Wodozbioru wraz z zabytkowym ogrodem w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie”.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.