Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Otwarcie Zamku Królewskiego

Otwarcie Zamku Królewskiego

Zamek Królewski w Warszawie — Muzeum

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że 4 maja 2020 roku o godz. 11.15, porze symbolicznie nawiązującej do historii odrodzenia Zamku Królewskiego w Warszawie, pan prof. dr hab. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku, otworzy Bramę Zegarową naszego muzeum, po czym zaprezentuje Państwu nową trasę zwiedzania (Trasę Królewską), a w Sali Wielkiej przedstawi m.in. zasady i zapewnione przez Zamek środki bezpieczeństwa.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Początek spotkania przy Bramie Zegarowej (pl. Zamkowy 4).

Muzeum będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 12.00–17.00, w soboty i niedziele w godz. 10.00–17.00. Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem. Zwiedzanie indywidualne (przy zachowaniu limitu do stu osób na godz.). Wejście tylko przez Bramę Zegarową. Otwarta zostanie na razie jedna trasa zwiedzania, obejmująca m.in. Salę Canaletta, Dawną Izbę Audiencjonalną, Sypialnię, Garderobę, Gabinet Króla, Sale: Tronową, Rycerską, Wielką oraz Rady. Ceny biletów: 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).

4 maja Zamek będzie czynny w godz. 11.15–17.00 (w kasie należy pobrać bezpłatne wejściówki). Zapraszamy także do nowo otwartego sklepu muzealnego. Dłużej, bo w godz. 10.00–20.00, można zwiedzać ogrody zamkowe.

To pierwszy etap udostępniania Zamku dla publiczności. Miejmy nadzieję, że już wkrótce otworzymy kolejne trasy zwiedzania. Nie rezygnujemy też z naszej działalności online. Zachęcamy do korzystania z materiałów na stronie internetowej i portalach społecznościowych. Polecamy nowe informacje na temat dzieł z kolekcji, wideolekcje muzealne, cykl webinariów oraz wirtualne zwiedzanie.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.