Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: #PalaceDay w Łazienkach Królewskich

#PalaceDay w Łazienkach Królewskich

Muzeum Łazienki Królewskie

19 lipca 2021 r. zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie Pałacu na Wyspie, Pałacu Myślewickiego oraz Białego Domu – odbywające się z okazji obchodzonego w Europie #PalaceDay. Jest to akcja Stowarzyszenia Europejskich Rezydencji Królewskich (ARRE), do którego Muzeum Łazienki Królewskie (ul. Agrykola 1) należy od lipca 2015 r.

Celem akcji, odbywającej się już po raz szósty, jest promowanie i podkreślanie wspólnej kultury oraz dziedzictwa. 19 lipca rezydencje zrzeszone w ARRE publikować będą na Facebooku, Instagramie i Twitterze najciekawsze historie z życia swoich instytucji. Motywem przewodnim tych opowieści staną się mieszkańcy, pracownicy oraz goście, których losy w ciągu wieków związane były z królewskimi rezydencjami. Ich historie przywoływane będą m.in. przez pryzmat dzieł sztuki oraz ważnych wydarzeń.

Wspomnieniami z wizyt w europejskich muzeach mogą się też dzielić zwiedzający. Wystarczy, że używając hasztaga #PalaceDay, prześlą do mediów społecznościowych zdjęcia.

Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami z pobytu w Łazienkach Królewskich. W godz. 10.00–16.00 zwiedzić można będzie: Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów, Pałac Myślewicki oraz Biały Dom z wystawą czasową Piękne przedmioty. Nabytki 2020. Dodatkową atrakcją staną się rekonstruktorzy w strojach z dawnych epok, z którymi można będzie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Tego dnia otwarty również zostanie sklep muzealny z pamiątkami w Podchorążówce.

Podczas #PalaceDay obowiązuje limit czasu zwiedzania oraz ograniczenie liczby osób w poszczególnych zabytkach. W Pałacu na Wyspie przebywać może 15 osób, a w Pałacu Myślewickim i Białym Domu – 10 osób. Limit czasu zwiedzania w Pałacu na Wyspie wynosi 30 minut, w Pałacu Myślewickim – 25 minut, w Białym Domu zaś – 20 minut.

Stowarzyszenie Europejskich Rezydencji Królewskich (ARRE; Association des Résidences Royales Européennes), z siedzibą w Wersalu, założone zostało w 2001 r. Stowarzyszenie zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o europejskim dziedzictwie oraz realizacją wspólnych projektów kulturalnych.

Na podstawie: #PalaceDay 2021

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.