Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Dzień Europejskich Rezydencji Królewskich w Łazienkach Królewskich

Dzień Europejskich Rezydencji Królewskich w Łazienkach Królewskich

Muzeum Łazienki Królewskie

Z okazji #PalaceDay, akcji Stowarzyszenia Europejskich Rezydencji Królewskich (ARRE), zapraszamy do zwiedzania Łazienek Królewskich (ul. Agrykola 1) oraz na koncerty w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej.

Ideą akcji, w tym roku odbywającej się pod hasłem „królewska muzyka”, jest promowanie i podkreślanie wspólnoty kultury oraz dziedzictwa. 19 lipca 2020 r. królewskie rezydencje publikować będą na Facebooku, Instagramie i Twitterze najciekawsze historie z życia swoich instytucji. Motywem przewodnim tych opowieści stanie się muzyka jako nieodłączny element dworskiego życia. Pojawi się nawiązanie do królewskich koncertów, słynnych kompozytorów czy motywów muzycznych w dawnym malarstwie.

Wspomnieniami z wizyt w europejskich muzeach mogą się również dzielić zwiedzający. Wystarczy, że używając hasztaga #PalaceDay, opublikują w mediach społecznościowych swoje zdjęcia.

#PalaceDay – zwiedzanie

Zapraszamy do dzielenia się wspomnieniami z pobytu w Łazienkach Królewskich. 19 lipca w godz. 10.00–16.00 zwiedzać można będzie Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów (parter) oraz Biały Dom po konserwacji. Stara Oranżeria z Królewską Galerią Rzeźby oraz Teatrem Królewskim udostępniona zostanie zwiedzającym w godz. 10.00–11.30 i 15.00–16.00. Wstęp (jeden bilet do wszystkich obiektów): 15 zł — normalny, 7 zł — ulgowy, 3 zł — dzieci i młodzież od 7. do 26. roku życia.

Obowiązuje limit czasu zwiedzania oraz ograniczenie liczby osób w poszczególnych zabytkach — tutaj poznasz szczegóły.

#PalaceDay — koncerty

#PalaceDay w Łazienkach Królewskich upłynie pod znakiem muzyki. W Sali Balowej w Pałacu na Wyspie wybrzmiewać będą XVIII-wieczne utwory dworskie. W Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii o godz. 12.00, 13.00 i 14.00 odbędą się kameralne koncerty w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniach muzycznych w Teatrze Królewskim jest zakup biletu wstępu do obiektów Łazienek Królewskich oraz rezerwacja miejsca na widowni. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i obowiązkiem złożenia oświadczenia o stanie zdrowia.

W godz. 11.30–15.00 wstęp do Starej Oranżerii wyłącznie dla osób posiadających rezerwację na wybrany koncert.

Program koncertów Polskiej Opery Królewskiej

godz. 12.00

W.A. Mozart, Divertimento B-dur, KV 240

obój I — Marek Roszkowski, obój II — Marek Moroń, waltornia I — Witold Sikora, waltornia II — Hubert Zadrożny, fagot I — Marcin Ostałowski, fagot II — Zbigniew Lisowski

godz. 13.00

L. van Beethoven, Trio C-dur op. 87

flet — Weronika Skowronek-Starowicz, klarnet — Adam Eljasiński, altówka — Alicja Bator

godz. 14.00

W.A. Mozart, Divertimento na dwie waltornie i kwartet smyczkowy, KV 522

waltornia I — Paweł Piętka, waltornia II — Krzysztof Dyrda, skrzypce I — Katarzyna Paciorkiewicz-Jarmuła, skrzypce II — Marcin Jamroży, altówka — Mariusz Lech, wiolonczela — Dorota Smolińska

Na podstawie: #PalaceDay 2020

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.