Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Państwo minimalne a teoria dóbr publicznych

Państwo minimalne a teoria dóbr publicznych

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu / Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Stowarzyszenie KoLiber

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu, Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” i Oddział Wrocławski Stowarzyszenia KoLiber zapraszają na wykład pana Bartosza Gradeckiego pt. Państwo minimalne a teoria dóbr publicznych.

Spotkanie odbędzie się 20 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 w sali 10 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej 118/120 we Wrocławiu (plan kampusu).

Czy można uzasadnić istnienie państwa jego niezbędnością? Jak twierdzi tradycja liberalna, państwo winno być ograniczone do minimum, niemniej wciąż musi ono istnieć, jako że jest niezbędne do dostarczania pewnych dóbr, które określa się jako publiczne. W swoim referacie Prelegent podda krytyce tę założycielską zasadę liberalizmu, argumentując, że jest ona raczej założycielskim mitem.

Bartosz Gradecki — doktorant czwartego roku na Wydziale Ekonomii Politycznej (Department of Political Economy) w Kolegium Królewskim w Londynie (King’s College London). Specjalizuje się w teorii polityki (z naciskiem na myśl liberalną i katolicką). Jest absolwentem Uniwersytetów Wrocławskiego oraz Edynburskiego, a także wielokrotnym stypendystą prestiżowych instytucji naukowych i think-tanków, m.in. Economic and Social Research Council, Adam Smith Institute, Institute for Humane Studies, Mercatus Center.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.