Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Paradise 101

Paradise 101

Narodowe Forum Muzyki

Serdecznie zapraszamy do Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego na wystawę pana Wojciecha Wieteski pt. Paradise 101, która będzie dostępna dla zwiedzających od 5 czerwca do 29 sierpnia 2021 roku.

Wielkoformatowe fotografie, obrazy filmowe i autorskie obiekty aranżowane w przestrzeni podkreślają nieoczywiste granice między fotografią, filmem i architekturą, a przy okazji stawiają pytania o przyszłość opowiadania historii poprzez obrazy rejestrowane i kreowane cyfrowo. Projektem Paradise 101 Autor podsumowuje cykl fotografii oraz obrazów filmowych inspirowanych rzeczywistością Japonii przełomu XX i XXI wieku, kulturą zen oraz wschodnią kulturą wizualnych narracji, które Roland Barthes określił jako Imperium znaków, a Dawid Hockney nazwał perspektywą zmiennych punktów widzenia.

Paradise 101 to bezprecedensowa ingerencja we wnętrza Narodowego Forum Muzyki. Obraz i architektura tworzą integralne doświadczenie odbierane więcej niż jednym zmysłem. Wszystkie fotografie są pokazywane bez ram, w formie instalacji, które można oglądać z różnych kierunków i stron: widz sam nadaje tempo, kolejność oglądania oraz odkrywania relacji między obrazami. W miarę przemieszczania się po wnętrzach NFM te zależności wciąż się zmieniają.

Prezentowanych będzie 280 fotografii wykonanych w Japonii między 1991 a 2019 rokiem. Instalacje dźwiękowe i filmowe powstały w roku 2020.

Fotografie wyprodukowane zostały na papierze FujiFilm Maxima i FujiFlex Crystal Archive w formatach: 127 × 360 cm oraz 50 ×250 cm.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli, w godz. 11.00–18.00, w foyer NFM. Na godzinę przed koncertem oraz pół godziny po koncercie organizowanym przez NFM na wystawę będzie można wejść jedynie za okazaniem biletu.

Narodowe Forum Muzyki, plac Wolności 1, Wrocław

Paradise 101

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie koncert muzyki elektronicznej na aparaty fotograficzne i obiektywy w wykonaniu pana Łukasza Szałankiewicza, który odbędzie się 7 czerwca o godz. 18.00 w formie streamingu online. Równolegle do komponowanej na żywo muzyki na wewnętrznych ścianach foyer będą rzutowane ujęcia filmowe przedstawiające japoński krajobraz zarejestrowany przez pana Wojciecha Wieteskę w 2019 roku. Partnerem wydarzenia jest Fujifilm Polska.

Wojciech Wieteska – artysta, doktor sztuk wizualnych i wykładowca z dwudziestoletnim doświadczeniem. Od 2021 roku jest związany ze School of Form w ramach SWPS w Warszawie. Jego prace były wystawiane w: Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Kraków), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Yours Gallery (Warszawa), Galerii Atlas Sztuki (Łódź), Muzeum Powstania Warszawskiego, Leica 6x7 Gallery Warszawa.

Anna Diduch – historyk sztuki, kuratorka wystawy, dziennikarka kulturalna specjalizująca się w dziedzinie dizajnu.

Łukasz Szałankiewicz (Zenial) – artysta dźwiękowy, członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej oraz Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. W swojej pracy skupia się w równej mierze na sferze muzycznej, jak i wizualnej. Jego działalność artystyczna oscyluje również wokół interaktywnych instalacji.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.