Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Melting Pot Made in Wrocław: 5 Laboratorium Improwizacji

Melting Pot Made in Wrocław: 5 Laboratorium Improwizacji

Festiwal Jazztopad

Melting Pot Made in Wrocław:

5 Laboratorium Improwizacji w ramach ESK Wrocław 2016

Zajezdnia Tramwajowa nr 5, ul. Legnicka 65

30 kwietnia 2015 r., godz. 19.00, w starej zajezdni tramwajowej przy ulicy Legnickiej 65 będziemy mogli być świadkami kolejnego niezwykłego wydarzenia pod egidą pana Piotra Damasiewicza – Melting Pot Made in Wrocław: 5. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie!

Malarstwo, rzeźba, taniec, słowo i film to obszary sztuki, z którymi grupy muzyków-improwizatorów weszły w interakcję podczas czterech dotychczasowych edycji Melting Pot. Tym razem muzycy zjednoczą się z innym rodzajem twórczości, a stanie się to już nie tylko pod względem samej idei oscylującej w obrębie inspiracji i oddziaływania – poprzez wspólną materię zostanie dokonana synteza symbiotyczna. Improwizatorzy będą mieli do czynienia z rzeźbą, która będzie instrumentem muzycznym, instalacją dźwiękową. Instrument ten, wykonany głównie z części metalowych, będzie samonośną konstrukcją z wyodrębnionymi partiami dźwięcznymi. Po skrupulatnym nastrojeniu będą one tworzyły zbiór obszarów rezonujących stających się podstawą kreowania brzmień, na których improwizatorzy wytworzą improwizowaną formę muzyczną.

Wykonawcy:

Polska | Jazztopad www.jazztopad.pl

Piotr Damasiewicz – kurator

Qba Janicki – perkusja, elektronika

Karol Przestrzelski – instalacja

Agnieszka Kabath – film

Paweł Kiliński – film

Belgia | Handelbeurs Conzertzaal www.handelsbeurs.be

Ruben Machtelinckx – gitara

Niemcy | JazzWerkRuhr www.jazzwerkruhr.de

Maria Daniels – wokal

Irlandia | Iprovised Music Company www.improvisedmusic.ie

Sam Comerford – saxofon sopranowy

Wywiad z Piotrem Damasiewiczem

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.