Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Piknik Jubileuszowy Zamku Królewskiego

Piknik Jubileuszowy Zamku Królewskiego w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie — Muzeum

Piknik Jubileuszowy Zamku Królewskiego — rodzinne świętowanie

Ogrody Zamku Królewskiego, Arkady Kubickiego

5 września 2021 r., godz. 10.30–22.00

To bezpłatne wydarzenie, zorganizowane z okazji 50. rocznicy podjęcia decyzji o odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie, kierowane jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Wśród atrakcji znalazły się koncerty, spektakle, pokazy, warsztaty, quizy i niecodzienne propozycje.

KoncertyWalce wiedeńskie w wykonaniu zespołu Amabile, a także gwiazda wieczoru: Bilon i Nowa Ferajna, prezentujący premierowy materiał z najnowszej płyty Warszawski Rapton, która wkrótce ukaże się w sprzedaży.

Pokazy – fechtunku i broni historycznej, sztuki florystycznej, mody i etykiety XVIII w.

Lot balonem nad Zamkiem Królewskim.

Atrakcje dla rodzin – spektakl Legendy warszawskie Teatru Lalka oraz happening Motyle Teatru Akt, a także inne pokazy plenerowe i zabawy z wykorzystaniem: balonów, baniek mydlanych, szachów, puzzli i klocków XXL, oraz z udziałem animatorów i szczudlarzy.

Spotkanie z dziennikarzami Polskiego Radia Dzieciom: warsztaty radiowe, quiz historyczny z nagrodami i możliwość udziału w audycjach plenerowych.

Piknik Jubileuszowy

Zapraszamy także na bezpłatne zwiedzanie Zamku Królewskiego trasą prowadzącą przez Apartamenty Wielki i Królewski (w godz. 11.00–17.00, ostatnie wejście o 16.30).

Jak mówi pani Elżbieta Ofat, zastępca dyrektora Zamku Królewskiego w Warszawie ds. marketingu: Piknik Jubileuszowy to szczególna okazja do wspólnego świętowania. Przypomina nam o 50. rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie, zniszczonego w czasie II wojny światowej. Dzięki zaangażowaniu, ofiarności i poczuciu wspólnoty wielu Polaków w 1971 roku ruszyły prace nad przywróceniem narodowego symbolu. Dziś Zamek jest nie tylko symbolem, ale również tętniącym życiem miejscem spotkań, kultury, sztuki i nauki. Dlatego z okazji Jubileuszu zachęcamy do poznania na nowo Zamku Królewskiego w Warszawie, który pozostaje niezmiennie otwarty dla wszystkich.

Piknik Jubileuszowy to propozycja przyjemnego i wartościowego spędzenia wrześniowej niedzieli w gronie przyjaciół i rodziny. To również okazja, by odkryć na nowo Zamek Królewski w Warszawie (pl. Zamkowy 4) oraz poznać jego ofertę kulturalno-edukacyjną.

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych: YouTube, Facebook, Twitter, Instagram

Piknik Jubileuszowy

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.