Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Po co fotografowi projektant?

Po co fotografowi projektant?

Międzynarodowe Centrum Kultury

Po co fotografowi projektant?

Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25

28 stycznia 2020 roku, godz. 18.00

Od czego zacząć projektowanie książek fotograficznych? Czym tak naprawdę są „photobooki” i na czym polega ich unikatowość? Czy dobry fotograf poradzi sobie bez świetnego projektanta, żeby przygotować wyjątkową książkę fotograficzną? Jak poszukiwać wizualnej metafory i nadać jej formę? Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z panią Anną Nałęcką-Milach, projektantką wielokrotnie nagradzanych książek fotograficznych.

Wydarzenie towarzyszy wystawie Fotoblok. Europa Środkowa w książkach fotograficznych. W dniu wykładu od godz. 17.00 bilet wstępu na wystawę będzie kosztował 2 złote.

Anna Nałęcka-Milach (1977) – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Wydziału Grafiki Warsztatowej i Projektowej (dyplom 2002), projektantka książek fotograficznych (alias Tapir Book Design). Zaprojektowane przez nią książki były nagradzane i wyróżniane w prestiżowych międzynarodowych konkursach. Jako znawczyni tematu projektowania książek fotograficznych okazjonalnie wypowiada się w prasie branżowej („FK Magazine”, „Aperture Photobook Review”, „FUSE”), w formie prezentacji, wykładów oraz warsztatów w Polsce i na świecie.

Partnerem cyklu wykładów towarzyszących wystawie jest Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Wykład tłumaczony na Polski Język Migowy.

spotkanie w MCK

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.