Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Pod Złotym Słońcem Wrocławia – czyli historia rezydencji elit, władców i arcydzieł literatury

Pod Złotym Słońcem Wrocławia – czyli historia rezydencji elit, władców i arcydzieł literatury

Zakład Narodowy im. Ossolińskich

Zakład Narodowy im. Ossolińskich zaprasza na kolejny wykład z cyklu Z ossolińskiej kolekcji pt. Pod Złotym Słońcem Wrocławia – czyli historia rezydencji elit, władców i arcydzieł literatury.

Tematem wykładu będzie niezwykła, pełna niespodzianek i wręcz sensacyjnych ustaleń historia domu Pod Złotym Słońcem (Rynek 6), to jest jednej z najzasobniejszych i obecnie najlepiej zachowanych rezydencji miejskich dawnego Wrocławia. Dzieje od wczesnego średniowiecza po XXI wiek, nowe ustalenia dotyczące właścicieli tej posesji i wreszcie odmienna od dotychczasowej interpretacja jej zachowanych dekoracji malarskich oraz rzeźbiarskich z czasów nowożytnych – wszystko to złoży się na tę prezentację, wzbogaconą o obszerny materiał ikonograficzny. Jednym słowem – fascynujący przypadek domu, w którym „tworzyła się” historia nie tylko Wrocławia, ale też Śląska i Europy; miejsca, które było reprezentacyjną siedzibą nie tylko dumnego wrocławskiego patrycjatu, ale także książąt, królów i cesarzy; a dzisiaj – siedziby placówki muzealnej Ossolineum, instytucji, która uznawana jest za jedną z najbardziej zasłużonych dla kultury polskiej i przynoszącej sławę naszemu miastu. Autorem wystąpienia będzie pan dr hab. Piotr Oszczanowski.

Zapraszamy do Auli 25 lutego 2016 roku, godz. 16.00, wstęp wolny.

Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ul. Szewska 37, Wrocław.

Wykład w Ossolineum

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.