Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Podziemna Armia powraca”

Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Podziemna Armia powraca”

Studenci dla Rzeczypospolitej

Szanowni Państwo,

Oddział Łódzki stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej ma zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W szczególny sposób chcielibyśmy zaprosić Państwa do wysłuchania Koncertu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Podziemna Armia powraca w wykonaniu pp. Leszka Czajkowskiego oraz Pawła Piekarczyka. Koncert odbędzie się 4 marca 2014 roku, godz. 20.00, w sali kinowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich przy ul. Juliana Tuwima 34 w Łodzi.

Koncert ten, wokalno-gitarowy, jest przede wszystkim oddaniem hołdu Żołnierzom II Konspiracji, którzy mimo przejęcia władzy w Polsce przez Sowietów po II wojnie światowej nie złożyli broni. Mamy nadzieję, że będzie on również dla Państwa sposobnością do dobrego spędzenia wieczoru. Utwory, które usłyszą Państwo podczas występu, składają się na materiał mocny, szczery i wzruszający. Nawiązując do polskiej tradycji bardowskiej, pp. Czajkowski i Piekarczyk starają się z różnych perspektyw ukazać losy Żołnierzy Wyklętych. Chcą przez to upomnieć się o ich rehabilitację w świadomości dzisiejszych Polaków i dotknąć ducha czasów — sprzeciwu mimo braku nadziei. Autorem muzyki i tekstów jest Leszek Czajkowski.

Wydarzenie na Facebooku

Podziemna Armia powraca

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.