Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Pogodny Zakład Nagród i Kar

Pogodny Zakład Nagród i Kar

Narodowe Forum Muzyki

Szanowni Państwo,

nadszedł czas, kiedy możemy powrócić do działania i otworzyć Narodowe Forum Muzyki. Pierwsza okazja do odwiedzin pojawi się już niebawem. Pragniemy zaprosić na wystawę malarstwa pana prof. Eugeniusza Józefowskiego pt. Pogodny Zakład Nagród i Kar, czyli zapisy wizualne codzienności, którą będzie można oglądać od 8 czerwca do 30 września 2020 roku w foyer NFM na I i II piętrze.

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia NFM (plac Wolności 1), by osobiście zanurzyć się w sztuce i nacieszyć oczy niesamowicie energetycznym malarstwem.

Pogodny Zakład Nagród i Kar, Wystawa malarstwa Eugeniusza Józefowskiego, NFM 2020, fot. Karol Sokołowski

Zapisy dnia codziennego – malarski dziennik roku 2019

Pogodny Zakład Nagród i Kar (PZNiK) to nazwa projektu artystycznego z gatunku warsztatów prowadzonych z samym sobą, które uprawiam od wielu lat i czasem opisuję ich przebieg. Nazwa ta najpełniej wyraża określony sposób funkcjonowania, uobecniany każdego dnia w podejmowanej aktywności. Ta idea o lekko ironicznym zabarwieniu, sygnalizowanym już w samym tytule, narodziła się w związku z refleksjami dotyczącymi życia zawodowego i po dziewiętnastu latach mieszkania na wsi. Jednocześnie PZNiK może znajdować się wszędzie tam, gdzie przemieszcza się twórca tego przedsięwzięcia, gdyż jest to pewien sposób świadomego odosobnienia dla pracoholika, który od lat dystansuje się od społeczeństwa. Nawyk pracy w formie wizualnej rejestracji dynamiki życia wewnętrznego może być zarówno udręką, jak i satysfakcjonującym ratunkiem wobec konieczności organizacji czasu dnia codziennego. Miejsce przejawiania tej aktywności jest dowolne. Dla miłośnika codzienności i uważnego jej przeżywania, kogoś, kto eksploruje rzeczywistość, w której zanurza się różnymi dostępnymi metodami, codzienność ta staje się jednocześnie prywatną przestrzenią aktywności pracoholika.

prof. Eugeniusz Józefowski

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Pogodny Zakład Nagród i Kar, Wystawa malarstwa Eugeniusza Józefowskiego, NFM 2020, fot. Karol Sokołowski

zdjęcia: Karol Sokołowski

Pogodny Zakład Nagród i Kar

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.