Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Polin — Polacy i Żydzi na jednej ziemi

Polin — Polacy i Żydzi na jednej ziemi

Oddział Wrocławski Stowarzyszenia KoLiber

Oddział Wrocławski Stowarzyszenia KoLiber zaprasza na wykład pana prof. dra hab. Mirosława Dymarskiego, pt. Polin — Polacy i Żydzi na jednej ziemi.

Spotkanie odbędzie się 10 maja 2018 roku o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Hotelu Europeum przy ul. Kazimierza Wielkiego 27A we Wrocławiu.

Wykład skupi się na stosunkach polsko-żydowskich. Prelegent omówi m.in. historię buntu w obozie zagłady w Sobiborze na Lubelszczyźnie w 1943 roku. 600 wycieńczonych więźniów podjęło próbę ucieczki, stając przeciw uzbrojonym strażnikom. Po walce z obozu uciekło blisko 200 osób – 42 z nich doczekały końca wojny. Po wykładzie będzie czas na dyskusję. Serdecznie zapraszamy.

Mirosław Jan Dymarski – historyk i politolog specjalizujący się w europeistyce, historii najnowszej, historii Polski i powszechnej, historii XIX-XX wieku oraz myśli politycznej; nauczyciel akademicki związany z Uniwersytetem Wrocławskim.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.