Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Polska myśl liberalna w dwudziestoleciu międzywojennym

Polska myśl liberalna w dwudziestoleciu międzywojennym

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis”

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” i Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu serdecznie zapraszają na spotkanie otwarte, które odbędzie się 7 stycznia 2016 r. o godz. 18.00 w sali 120 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej 118/120 we Wrocławiu (wejście od ul. Kamiennej).

Na spotkaniu przyjrzymy się wątkom liberalnym w polskiej myśli ekonomicznej dwudziestolecia międzywojennego. Szczególną uwagę zwrócimy na wyzwania, przed którymi stała polska gospodarka po I wojnie światowej, a także na warunki, w jakich w tym czasie mógł rozwijać się liberalizm w Polsce. Podczas prelekcji przybliżone zostaną sylwetki ekonomistów uważanych za propagatorów liberalnej polityki gospodarczej.

W roli prelegenta wystąpi pan Wojciech Paryna – absolwent ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obronił pracę magisterską dotyczącą życia i twórczości Adama Heydla, współpracownik Instytutu Misesa oraz słuchacz seminarium doktoranckiego w Centrum Willy’ego Brandta we Wrocławiu.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.