Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa/Białystok: Polsko-Norweskie spotkania z muzyką klasyczną

Polsko-Norweskie spotkania z muzyką klasyczną

Orkiestra Symfoniczna z Trondheim

Orkiestra Symfoniczna Opery i Filharmonii Podlaskiej wraz z Orkiestrą Symfoniczną z Trondheim zapraszają na koncert inaugurujący projekt „Polsko-Norweskie spotkania z muzyką klasyczną”.

22 listopada 2010 roku w Studiu S1 Polskiego Radia w Warszawie wystąpi Orkiestra Symfoniczna z Trondheim pod dyrekcją Eivinda Aadlanda, wraz ze znakomitym solistą – perkusistą Eirikiem Raude.

Koncert transmitowany będzie na antenie Programu II Polskiego Radia 9 grudnia 2010 r., a następnie nagrany materiał przekazany zostanie do emisji w innych europejskich stacjach radiowych.

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego: ul. Woronicza 17, 00-977 Warszawa.

23 listopada Orkiestra z Trondheim wystąpi przed audytorium w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Transmisja online i offline tego koncertu dostępna będzie na stronie www.oifp.pl.

Filharmonia Podlaska: ul. Podleśna 2, 15-227 Białystok.

Program koncertów w Białymstoku i Warszawie:

Olav Anton Thommessen – Barbaresk

Erlend Skomsvoll – Koncert na perkusję i orkiestrę

Alfred Janson – Interlude na orkiestrę

Arne Nordheim – Nachruf na orkiestrę smyczkową

Artur Malawski – Toccata na orkiestrę

Rolf Wallin – ACT na orkiestrę

W ramach projektu trwającego od września 2010 roku do marca 2011 roku Orkiestra Symfoniczna Opery i Filharmonii Podlaskiej wraz z Orkiestrą Symfoniczną z Trondheim zaplanowały szereg wydarzeń mających na celu popularyzowanie polskiego i norweskiego dorobku muzycznego.

W styczniu 2011 r. Orkiestra Symfoniczna Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi w Trondheim z koncertem pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego i z udziałem solisty Sveinunga Bjellanda (sala koncertowa Olavshallen).

Program koncertu w Trondheim:

Fryderyk Chopin – Koncert e-moll

Ludvig Irgens Jensen – Passacaglia

Andrzej Panufnik – Sinfonia Sacra

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa pt. Portret muzyka, poświęcona Fryderykowi Chopinowi, zawierająca reprodukcje prac malarskich, rysunków i fotografii z archiwum Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, uzupełniona komentarzami w języku angielskim – fragmentami opracowania Janusza Ekierta.

Projekt „Polsko-Norweskie spotkania z muzyką klasyczną” finansowany jest poprzez Fundusz Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmów Finansowych EOG i Norweskiego.

Na podstawie: http://www.amb-norwegia.pl oraz http://www.myscandynavia.eu.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.