Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Czy pomięta kartka papieru może być dziełem sztuki? Sztuka i jej sztuczki

Czy pomięta kartka papieru może być dziełem sztuki? Sztuka i jej sztuczki

Wrocławska Fundacja Studentów Historii Sztuki

Wrocławska Fundacja Studentów Historii Sztuki serdecznie zaprasza na siódmy wykład z cyklu Ta straszna sztuka współczesna.

pani dr Sylwia Świsłocka-Karwot

Czy pomięta kartka papieru może być dziełem sztuki? Sztuka i jej sztuczki

27 marca 2014 r., godz. 18:00

Dyskusję po wykładzie poprowadzi p. Valentyna Dąbek.

Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Szewska 36, sala 309

harmonogram wykładów

profil WFSHS na Facebooku

Głównym kryterium i punktem odniesienia sztuki jest to, co można nazwać świadomością jej tożsamości. Jest ona zakorzeniona w dostępnym nam doświadczaniu sztuki, która obiektywizuje się w odpowiedzi na pytanie o to, czym jest. Różnorodność propagowanych obecnie stylów życia, mód, tendencji określających na nowo światopoglądy, podważenie jednoznaczności norm estetycznych, ale i etycznych, wielorakość wizji człowieka sprawia, że mamy poczucie, iż żyjemy w czasach kryzysu sztuki.

W coraz bardziej rozrastającej się przestrzeni kultury trwa nieustanne poszukiwanie reguł i struktur, które integrowałyby obszar sztuki i określały jej tożsamość. Czym jest? Czym jest sztuka współczesna? Po co człowiek chwycił pędzel, dłuto, myszkę komputerową? Z czego wynika potrzeba tworzenia? Kiedy ktoś staje się artystą i czy pomiętą kartkę papieru możemy uznać za obiekt sztuki? No jak to jest? – pomyślmy. Zapraszam.

dr Sylwia Świsłocka-Karwot — adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się badaniem sztuki XIX i XX w. ze szczególnym uwzględnieniem właściwych jej obszarowi heteronomii oraz uwikłań krytycznych, społecznych, politycznych, rynkowych. Interesuje się również metakrytyką oraz w sposób szczególny historią sztuki od początku II połowy XX wieku po zjawiska aktualne.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.