Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Prezentacja książki Jana K. Ostrowskiego „Portret w dawnej Polsce”

Prezentacja książki Jana K. Ostrowskiego „Portret w dawnej Polsce”

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Zapraszamy na spotkanie z pan prof. Janem K. Ostrowskim i promocję jego najnowszej książki pt. Portret w dawnej Polsce.

Spotkanie odbędzie się w Sali Białej pałacu wilanowskiego 23 stycznia 2020 roku o godz. 12.00.

W rozmowie wezmą udział panowie prof. Wojciech Kriegseisen i prof. Przemysław Mrozowski oraz Paweł Jaskanis, dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, wydawca książki, który tak rekomenduje wspaniały, liczący 496 stron i 589 ilustracji album:

Prof. Jan Ostrowski uczy nas uważności w patrzeniu na dawne dzieła. Pokazuje, jak czytać i interpretować portrety w odniesieniu do czasów, w których powstały, zwraca uwagę na detale decydujące o przesłaniu dzieła. Przypomina o złożonym problemie relacji pomiędzy artystą, fundatorem, portretowanym a widzem. Wskazuje na wizerunki wyrażające parenetyczną intencję w eksponowaniu społecznych ról osób portretowanych, o czym warto pamiętać zwłaszcza w kontekście złożonej hierarchii staropolskich urzędów.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.