Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: „W poszukiwaniu prawdziwej Rzeczypospolitej. Główne nurty myśli politycznej Sejmu Czteroletniego” — spotkanie autorskie

„W poszukiwaniu prawdziwej Rzeczypospolitej. Główne nurty myśli politycznej Sejmu Czteroletniego” — spotkanie autorskie

Oddział Wrocławski Związku Szlachty Polskiej

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie pana dra Rafała Lisa, które odbędzie się 27 lutego 2016 roku o godz. 13.00 w Dworze Polskim we Wrocławiu, Rynek 5 (I piętro). Jego przedmiotem będzie promocja książki pt. W poszukiwaniu prawdziwej Rzeczypospolitej. Główne nurty myśli politycznej Sejmu Czteroletniego (Kraków 2015), połączona z odczytem oraz dyskusją autora z publicznością.

Dr Rafał Lis jest adiunktem w Instytucie Politologii na Wydziale Pedagogicznym Akademii Ignatianum w Krakowie. Tematem jego badań z zakresu politologii jest historia myśli politycznej, historia doktryn politycznych i prawnych (m.in. tradycje republikańskie, myśl polityczna i ustrojowa XVII-XVIII wieku, polska myśl polityczna czasów stanisławowskich), a ponadto – pogranicze historii myśli politycznej, historii ustroju i teorii polityki (w tym początki zachodniego konstytucjonalizmu, wyzwania demokracji). Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o potwierdzenie udziału.

dr Rafał Lis — spotkanie autorskie

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.