Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: S.K. Potocki i jego masońska działalność / Historia polskiego tańca

S.K. Potocki i jego masońska działalność / Historia polskiego tańca

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych adresowanych do odbiorców dorosłych.

Spacery zaczynają się o godz. 13.30, spotykamy się w szatni. Obowiązuje bilet wstępu do pałacu.

Dodatkowych informacji na temat programu udziela pani Nela Kokoszka, koordynator programów dla dorosłych, tel. (22) 544 28 38.

21 października 2018 r.: S.K. Potocki i jego masońska działalność

Życiorysem Stanisława Kostki Potockiego można by obdzielić kilka osób. Znana jest jego pasja do historii sztuki, archeologii i edukacji. Na spotkaniu portret tego niezwykłego właściciela pałacu w Wilanowie zostanie uzupełniony o szkic na temat jego działalności masońskiej.

18 listopada: Iluzja we wnętrzach – artystyczne oszustwa

***

Historia polskiego tańca

Zapraszamy na cykl koncertów odbywających się w jesienne popołudnia w pałacowych wnętrzach (Sala Biała). Dla melomanów zabrzmi muzyka o wyjątkowej wartości artystycznej, skomponowana głównie przez kompozytorów z XVII i XVIII wieku.

Koncerty nawiązują do staropolskich tradycji muzycznych, z pasją kultywowanych od czasów króla Jana III, kiedy to muzyka rozbrzmiewała zarówno w pałacu, jak i ogrodach, umilając życie domownikom i gościom. Cykl służy wspieraniu inicjatyw muzycznych w zakresie interpretacji muzyki dawnej, ukazuje zabytki muzyczne zgodnie z założeniami epok, w których powstawały, i prezentuje je na instrumentach historycznych bądź na ich kopiach. 

21 października, godz. 17.00: Historia polskiego tańca

Wykonawcy: pp. Maria Pomianowska – staropolskie fidele kolanowe: fidel płocka, suka biłgorajska, Wojciech Lubertowicz – bębny obręczowe, Hubert Giziewski – akordeon oraz tancerze baletu Cracovia Danza

Projekt stworzony z tancerzami baletu Cracovia Danza, prezentacja historii polskiego tańca i muzyki od renesansu do współczesności.

Bilety: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.