Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: „Pozdrowienia z Auschwitz” — spotkanie autorskie

„Pozdrowienia z Auschwitz” — spotkanie autorskie

Fundacja Sztuk Wizualnych

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na polską premierę książki pana Pawła Szypulskiego pt. Pozdrowienia z Auschwitz, która została nominowana do finału Paris Photo-Aperture Foundation PhotoBook Awards – najbardziej prestiżowego konkursu książek fotograficznych na świecie. Spotkanie wokół książki odbędzie się 29 października 2015 roku o godz. 18.30 w Barze Studio (Plac Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki). Podczas spotkania będzie można również zakupić publikację.

Pozdrowienia z Auschwitz — spotkanie autorskie

Publikacja zawiera autorski wybór pocztówek z Oświęcimia – przedstawiających obóz Auschwitz-Birkenau. Niemal wszystkie kartki prezentowane w książce pochodzą „z obiegu” – zostały zapisane oraz wysłane do rodzin, przyjaciół i znajomych. Na przykład: Heniek przesyła Pozdrowienia z Oświęcimia i w post scriptum dodaje: Wszystko jest w porządku, brak tylko Ciebie i słońca. Na odwrocie pocztówki panorama KL Auschwitz, komin krematorium i brama do obozu.

Pozdrowienia z Auschwitz — spotkanie autorskie

Na innej kartce Transport gorących pozdrowień z Oświęcimia z szumem letniego wiatru zasyła siostra Cześka. Na awersie pocztówki zdjęcie przedstawiające Blok 11, tzw. Blok śmierci. Zgodnie z datą znajdującą się na stemplu pocztowym najstarsza z kartek przedstawiających obóz Auschwitz-Birkenau, która znalazła się w książce p. Pawła Szypulskiego, wysłana została już w 1946 r. Pocztówki z widokami obozu dostępne są w sprzedaży do dziś.

Książka ukazuje się nakładem Fundacji Sztuk Wizualnych oraz szwajcarskiego wydawnictwa Edition Patrick Frey.

Pozdrowienia z Auschwitz — spotkanie autorskie

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.