Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Pożegnanie wystawy polskiej sztuki współczesnej

Pożegnanie wystawy polskiej sztuki współczesnej

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

plac Powstańców Warszawy 5

Pożegnanie wystawy polskiej sztuki współczesnej na poddaszu

wstęp wolny

Jeszcze tylko do końca tego roku można oglądać wystawę „Polska sztuka współczesna” prezentowaną na poddaszu Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Od początku 2016 r. rozpocznie się jej demontaż i przenoszenie pokazywanych tam dzieł sztuki do Pawilonu Czterech Kopuł, gdzie w czerwcu otwarte zostanie Muzeum Sztuki Współczesnej – Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Z okazji „przeprowadzki” przygotowaliśmy szereg imprez i atrakcji dla zwiedzających (wykłady, spotkania ze znanymi wrocławianami, zajęcia dla dzieci, Dni Wolnej Sztuki, konkurs na naszym profilu na Instagramie).

5 grudnia 2015 roku

godz. 13.00 – Dzień Wolnej Sztuki wokół prac Romana Opałki

Idea Dnia Wolnej Sztuki polega na spokojnym i nieśpiesznym obcowaniu ze sztuką – od angielskiego Slow Art Day. Wolontariusz, pan Michał Narewski, zaprasza do wnikliwego przyjrzenia się dziełom Romana Opałki eksponowanym na naszym poddaszu. Przybliży zainteresowanym sylwetkę artysty i zachęci do własnych przemyśleń na temat jego twórczości.

godz. 14.00 – Mikołajki – zabawa z wyobraźnią

Podczas spotkania uczestnicy zajęć rozwiążą zagadki i kalambury, dzięki którym dowiedzą się, jak święty Mikołaj podrzuca prezenty w różnych krajach. Poza tym przekonają się na własnej skórze, jak ciężka jest praca świętego podczas przechodzenia przez komin. Aż szkoda nie przyjść! Zabawę poprowadzi pan Sławomir Ortyl. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Obowiązują zapisy w Dziale Oświatowym (tel. 71 372 51 48).

godz. 15.00 – Spotkanie z dyrektorem Mariuszem Hermansdorferem, autorem koncepcji wystawy „Polska sztuka współczesna”

Wieloletni dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu, pan Mariusz Hermansdorfer, opowie o powstawaniu kolekcji Muzeum, pasji do sztuki współczesnej oraz wspomnieniach związanych z artystami i ich twórczością.

19 grudnia 2015 roku

godz. 13.00 – Dzień Wolnej Sztuki wokół prac Magdaleny Abakanowicz

Wolontariuszki, panie Joanna Kwaśna i Ewelina Kachyńska, zapraszają do wnikliwego przyjrzenia się dziełom Magdaleny Abakanowicz.

godz. 14.00 – Tajemnice instalacji plastycznych

Pan Michał Pieczka zaprasza wszystkie dzieci zainteresowane tajemniczym i niezwykłym światem sztuki współczesnej na przeżycie wspaniałej przygody. Podczas wspólnej zabawy uczestnicy poznają różne tajemnice związane z instalacjami plastycznymi, a później stworzą własne dzieła tego rodzaju. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Obowiązują zapisy w Dziale Oświatowym (tel. 71 372 51 48 w godz. 9.00-15.00).

godz. 15.00 – Słowa i obrazy

Pan profesor Jan Miodek z właściwą sobie erudycją poprowadzi zainteresowanych przez świat słów i obrazów na wystawie polskiej sztuki współczesnej, przytaczając wiele ciekawostek i anegdot.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.