Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: Prawda o Zbrodni Katyńskiej na przełomie XX i XXI w.

Prawda o Zbrodni Katyńskiej na przełomie XX i XXI w.

Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Łodzi

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zaprasza 6 marca 2020 roku na pierwsze z przedsięwzięć realizowanych w tym roku w związku z 80. rocznicą zbrodni katyńskiej – panel dyskusyjny pt. Prawda o Zbrodni Katyńskiej na przełomie XX i XXI w.

Uczestnikami spotkania będą: pan prof. dr hab. Marian Głosek (kierownik prac archeologicznych prowadzonych w Katyniu i Miednoje w latach 90. XX w.), pan dr Aleksander Gurjanow (pracownik Stowarzyszenia „Memoriał” w Moskwie) i pan dr hab. Ireneusz C. Kamiński, prof. INP PAN (prawnik reprezentujący Rodziny Katyńskie w procesach przeciwko Federacji Rosyjskiej przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu). Rozmowę poprowadzi pani dr Joanna Żelazko (pracownik IPN Oddział w Łodzi).

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w sali konferencyjnej w Instytucie Europejskim w Łodzi (ul. Piotrkowska 262). Poprzedzi je o godz. 10.15 otwarcie wystawy Zbrodnia Katyńska (projekt plastyczny – dr Milena Romanowska, scenariusz – Paweł Kowalski). Wystawa prezentowana będzie na placu Katedralnym w Łodzi do 23 kwietnia.

Kolejnym wydarzeniem związanym z 80. rocznicą zbrodni katyńskiej będzie w Łodzi prezentacja trzeciego tomu publikacji Mord w lesie katyńskim. Przesłuchania przed amerykańską komisją Maddena w latach 1951–1952 (wstęp, wybór, opracowanie Witold Wasilewski). Wydawnictwo ukaże się w najbliższych tygodniach, o szczegółach prezentacji będziemy informować.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.