Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Projekt „Spotkania. Norwedzy w Teatrze Żydowskim”

Projekt „Spotkania. Norwedzy w Teatrze Żydowskim”

Ambasada Królestwa Norwegii

Już 5 i 6 czerwca 2011 r. w Teatrze Żydowskim niezwykłe, międzykulturowe spotkanie artystów czerpiących inspiracje z tradycji polskiej, żydowskiej i norweskiej. Projekt finansowany jest z funduszy norweskich w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej.

Program:

 

5 czerwca

godz. 11:00-15:00 – warsztaty wokalne dla zaawansowanych prowadzone przez norweską wokalistkę Rutę Wilhelminę Meyer.

godz. 11:00-12:30 – warsztaty „Tłumaczenie kultury” prowadzone przez Jerzego Szymona Øverli, norweskiego wokalistę i kompozytora, który przełożył i wykonuje w języku norweskim piosenki m.in. Agnieszki Osieckiej, Ewy Demarczyk i Jacka Kaczmarskiego.

godz. 13:30-15:00 – „Dźwięki północy” – spotkanie z norweskim jazzmenem, kompozytorem i pianistą, przedstawicielem nurtu „Nordic Sound” – Helge Lienem, który zagra wraz z zespołem w Klubie Mamele.

6 czerwca

godz. 18:00 – koncert, w którym wystąpią Ruta Wilhelmina Meyer, Jerzy Szymon Øverli, Helge Lien, Joanna Lewandowska, Grzech Piotrowski, Sebastian Wypych. Będzie można usłyszeć m.in. piosenki Agnieszki Osieckiej po norwesku, tradycyjne pieśni północy oraz piosenki jidysz.

Plac Grzybowski 12/16, Warszawa. Wstęp wolny!

Więcej informacyj na stronie internetowej teatru.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.