Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Ciałowicz. Projektant z Wrocławia

Ciałowicz. Projektant z Wrocławia

Muzeum Architektury we Wrocławiu

Ciałowicz. Projektant z Wrocławia

Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5

wernisaż 22 lipca 2016 roku, godz. 17.00

wystawa czynna do 31 sierpnia 2016 roku

To nieprawda, że w PRL-owskich sklepach nic nie było. Był Ciałowicz.

Wystawa jest próbą przybliżenia sylwetki pana Tadeusza Ciałowicza, projektanta. Był projektantem totalnym (czytaj – dizajnerem), choć mawiał, że nim nie jest. Projektanta poznaje się jednak nie po gadaniu, a po projektach. Talent Ciałowicza wzrastał wraz z podnoszącym się z ruin miastem. Szlifował go niestrudzenie, projektując liczne neony i malując kolejne wnętrza sklepów.

Niektóre wrocławskie instytucje do dziś używają jego znaków. Najbardziej konsekwentnie robi to Muzeum Architektury we Wrocławiu, dla którego Ciałowicz zaprojektował w 1965 roku pierwsze logo instytucji kultury w powojennym Wrocławiu.

Wystawa przygotowana przez Fundację 102 to subiektywna selekcja i wycinek z przepastnego archiwum Tadeusza Ciałowicza. W przestrzeni Archiboxu poznacie kilkadziesiąt powodów, dla których warto znać nazwisko pioniera projektowania w powojennym Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy!

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.