Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Polska: Promise and the Monster na trzech koncertach

Promise and the Monster na trzech koncertach

5am Independent Artists

Promise and the Monster (właściwie Billie Lindahl) to młoda i niezwykle utalentowana Szwedka, jedna z największych nadziei współczesnego neo-folku!

Wielki talent młodziutkiej artystki odkrył Joachim Gavert z wytwórni Imperial Recordings odpowiedzialnej za ogromny sukces Józefa Gonzaleza (to przy boku tego ostatniego Billie zdobywała pierwsze sceniczne szlify). Pierwszy, wydany w 2008 roku album Promise and the Monster zatytułowany „Transparent Knives” został znakomicie przyjęty na całym świecie, płyta ukazała się również w Polsce. Ten owiany szczególną aurą krążek najłatwiej wpisać w nurt neo-folkowy, tym niemniej sztuka Billie Lindahl jest na tyle osobna i wyjątkowa, że nie w pełni poddaje się kategoryzacji. Jak bowiem opisać tę szczególną, skandynawską w duchu atmosferę poetyckiej baśni czy niesamowitości mrocznych opowieści Północy?

Drugi album PatM zatytułowany „Red Tide” ukaże się w Polsce nakładem wytwórni Isound Labels. Szwedzki wydawca pisze o płycie: to album o niebieskim widnokręgu na pustyni oraz mętnych wodach, o zmęczonych i brzydkich dziewczynach, które uciekają wzdłuż torów i przez plaże, które za długo są w destrukcyjnych związkach, podpalają swoje domy, by nigdy do nich nie wrócić. Nietrudno zauważyć zmiany, jakie zaszły w muzyce artystki – niezwykle skromne i kameralne kompozycje z czasu pierwszej płyty zastąpione zostały przez piosenki bogaciej zaaranżowane i szlachetnie „radiowe”.

Promise and the Monster to singing-songwriting w najlepszym skandynawskim stylu, wyjątkowa propozycja dla fanów Stiny Nordenstam, Cat Power, Joanny Newsom czy Tori Amos. Warto wspomnieć o polskim akcencie w karierze artystki — Billie gościnnie wystąpiła na ostatniej płycie rodzimego duetu Twilite, wzbogacając dwa utwory o swoje wielkiej urody partie wokalne. W grudniu Promise and the Monster wystąpi w Polsce po raz pierwszy – trasa koncertowa zorganizowana została przez 5am Independent Artists przy wsparciu i pod honorowym patronatem Ambasady Szwecji.

Promise and the Monster wystąpi:

1 grudnia 2011 r., godz. 20:00 – Poznań, Meskalina, Stary Rynek 6

2 grudnia 2011 r., godz. 20:00 – Wrocław, Firlej, ul. Grabiszyńska 56

3 grudnia 2011 r., godz. 21:00 – Warszawa, festiwal Re:Wizje, Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, Sala Mikołajska (II piętro)

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.