Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: Łódź przeciwko ACTA

Łódź przeciwko ACTA

Łódź przeciwko ACTA

25 stycznia 2012 r., godz. 18:00, ul. Piotrkowska 112, Łódź (Pasaż Schillera przy Urzędzie Wojewódzkim) http://www.facebook.com/events/136075406511048/.

Dokumenty potwierdzające legalność manifestacji: http://imageshack.us/photo/my-images/835/lodzprzeciwacta2.jpg/.

Ubiór: czarne stroje (symbolizujące żałobę po utracie Internetu), maski w stylu Vendetta https://lh6.googleusercontent.com/-EiGm5qF9ZEo/TrU0V6CFzKI/AAAAAAAAMU0/d_R6vxCb6AI/B51FFE3C4.jpeg.

Chcesz pomóc?!: Wykonaj i przynieś ze sobą transparent oraz polską flagę!

Idea: Wychodzimy na ulice – przeciwko cenzurze Internetu!

26 stycznia planowane jest podpisanie ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), niezwykle kontrowersyjnej umowy międzynarodowej, która tylnymi drzwiami wprowadza cenzurę Internetu. Swój podpis pod nią mają złożyć przedstawiciele polskiego rządu. W polskim Internecie trwa bezprecedensowa kampania w obronie wolności słowa. Gromadzimy się również przed Urzędami Wojewódzkimi i w centralnych punktach miast całej Polsce – dziesiątki tysięcy Polaków protestuje przeciwko cenzurze!

Pięć miesięcy temu Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy, pozwalającą na ogłoszenie stanu wyjątkowego lub wojennego w razie cyberataku. Jednocześnie w Sejmie trwają prace nad projektem ustawy o zgromadzeniach publicznych, która służyć będzie ograniczaniu prawa do organizowania protestów. Nowe przepisy (ACTA, ustawa o stanie wojennym, prace nad ustawą o zgromadzeniach publicznych) stwarzają największe po roku 1989 zagrożenie powrotu regularnej cenzury i represji wobec wszystkich sprzeciwiających się polityce rządu.

Władze naszego państwa boją się protestów społecznych. Zamiast reformować kraj i dążyć do poprawy sytuacji, przygotowują się do zablokowania swobody wypowiedzi i wprowadzenia rozwiązań siłowych. Nie możemy na to pozwolić! Domagamy się, by rząd całkowicie wycofał się z zamiaru podpisywania ACTA!

Walczmy o Internet – ostatni bastion wolnego słowa!

Więcej informacyj o ACTA:

Oficjalny Event: http://www.facebook.com/events/323468437693209/

http://www.panoptykon.org/wiadomosc/nie-dla-acta-akcja-protestacyjna

http://wolnemedia.net/prawo/acta-co-trzeba-wiedziec-o-antypirackim-pakcie

http://nathanroach.com/what-is-acta-and-why-is-should-you-care

http://di.com.pl/news/42977,0,Polska_podpisze_ACTA_26_stycznia.html

http://prawo.vagla.pl/node/9631

http://ewidentnyoszust.nowyekran.pl/post/49426,to-polska-przewodzila-acta-w-ue

Informacja porządkowa:

1. Zapraszamy na „Łódź przeciwko Acta” wszystkie osoby chcące zaprotestować przeciwko podpisaniu przez polski rząd umowy międzynarodowej ACTA, niezależnie od opcji politycznej czy organizacyjnej.

2. Biorąc udział w pikiecie zobowiązujesz się do przestrzegania zasad zawartych w Informacji Porządkowej oraz do bezwzględnego stosowania się do poleceń Służby Porządkowej.

3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do weryfikacji transparentów, flag i tym podobnych. Służba Porządkowa może nakazać schowanie takich materiałów, jeśli uzna, iż są niezgodne z celem zgromadzenia. Osoby niepodporządkowujące się zostaną usunięte z pikiety.

Nie jesteś pewny czy Twój transparent może być dopuszczony? Skontaktuj się z Organizatorami (piszcie dziś na FB).

4. Obowiązuje zakaz przynoszenia na pikietę swojego sprzętu nagłaśniającego i megafonów. Osoby, które przyniosą tego typu sprzęt bez uzgodnienia z Organizatorami (piszcie dziś na FB), zostaną poproszone o oddanie go do depozytu. W przypadku odmowy – zostaną usunięte z pikiety.

5. Organizatorzy mają prawo do usuwania z pikiety osób, które zakłócają powagę wydarzenia – w szczególności osób nietrzeźwych, agresywnych, wulgarnych – oraz wszelkiej maści prowokatorów.

6. Namawiamy wszystkich do zabrania z domu biało-czerwonych flag. Również apelujemy o nie afiszowanie się z barwami klubów sportowych.

7. Jeżeli zgadzasz się na te warunki, zapraszamy! Przyjedź i zabierz znajomych oraz rodzinę! Pokażmy naszym politykom, jak bardzo NIE CHCEMY ACTA!

Organizatorzy „Łódź przeciw ACTA”

Koncert: Zespół Te-Lie-Vision zagra jutro, po manifestacji rozpoczynającej się o godz. 18:00. Koncert ten został przygotowany dopiero dzisiaj. Ma być naszym symbolem oporu. PRZYBYWAJCIE TŁUMNIE! Zapraszamy ok. godz. 20:00 do klubu Luka. Wstęp wolny.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.