Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: Łódź przeciwko ACTA II – przemarsz przez miasto!

Łódź przeciwko ACTA II – przemarsz przez miasto!

Łódź przeciwko ACTA

Łódź przeciwko ACTA II – przemarsz przez miasto!

3 lutego 2012 r. (piątek), godz. 17:00

Pozwolenie

Środowa pikieta okazała się sukcesem… Kontynuujemy walkę o Internet – ostatni bastion wolnego słowa! Spotykamy się tym razem w Pasażu Schillera w Łodzi (ul. Piotrkowska 112) i wspólnie przejdźmy do Placu Wolności! Zróbmy manifestację, jakiej Łódź nigdy wcześniej nie widziała!

Oficjalne oświadczenie organizatorów protestów.

Ubiór: maski w stylu Vendetta, niebieskie wstążki.

Chcesz pomóc?!:

— wydrukuj wniosek i zbierz podpisy pod referendum! (http://www.referendumacta.pl/)

— wykonaj i przynieś ze sobą transparent oraz polską flagę!

— pobierz plakat, wydrukuj go, a następnie powieś w swojej okolicy! (czarno-biały, kolorowy)

Idea: Jak nie teraz, to już nigdy. ACTA zostało podpisane, Tusk pokazał, że ma gdzieś nasze społeczeństwo. Przyszedł czas, żeby Polacy pokazali, co myślą o swojej „elicie rządzącej”. Jeszcze nie wszystko przepadło — umowę musi ratyfikować polski sejm — nic nie jest stracone, dopóki ludzie walczą. My się nie poddamy! W środę pokazaliśmy, że możemy na siebie nawzajem liczyć, potwierdźmy to w piątek. Głośnym krzykiem rozniesiemy kłamstwa, które unoszą się w powietrzu, tam gdzie obecna jest władza tego rządu!

Manifestacja jest legalna, zgłoszona w Urzędzie Miasta Łodzi. Przygotujemy się do niej tak, jak tylko to dla nas możliwe. Będzie nagłośnienie i atrakcje w postaci happeningów. Nie może Was tam zabraknąć! Przygotujcie transparenty, weźcie ze sobą dużo pozytywnej energii! Jak będzie zimno — uczestnicy łódzkiej manifestacji już wiedzą, jakim hasłem się szybko rozgrzać, inni od razu się nauczą. :-)

Polecamy także wziąć polskie flagi — to już powoli przestaje być zwykłym protestem, a staje się powstaniem narodowym przeciw tyranii!

Tymczasem zachęcamy do „polubienia” naszego fanpage`a. Został on założony przez organizatorów pikiet. Będziemy tam zamieszczać informacje na temat nadchodzących wydarzeń: http://www.facebook.com/pages/%C5%81%C3%B3d%C5%BA-przeciw-ACTA/354710054542284.

Na wolność i szczęście zasługuje ten tylko, komu walczyć przyjdzie za nie.

Więcej informacyj:

Oficjalna strona STOP ACTA: http://stopacta.com.pl/

Referendum ACTA 2012: http://www.referendumacta.pl/

Oficjalny Event: http://www.facebook.com/events/226797367407070/

http://www.panoptykon.org/wiadomosc/nie-dla-acta-akcja-protestacyjna

http://wolnemedia.net/prawo/acta-co-trzeba-wiedziec-o-antypirackim-pakcie

http://nathanroach.com/what-is-acta-and-why-is-should-you-care

http://di.com.pl/news/42977,0,Polska_podpisze_ACTA_26_stycznia.html

http://prawo.vagla.pl/node/9631

http://ewidentnyoszust.nowyekran.pl/post/49426,to-polska-przewodzila-acta-w-ue

Informacja porządkowa:

1. Zapraszamy na „Łódź przeciw ACTA” wszystkie osoby chcące zaprotestować przeciwko podpisaniu przez polski rząd umowy międzynarodowej ACTA, niezależnie od opcji politycznej czy organizacyjnej.

2. Biorąc udział w manifestacji zobowiązujesz się do przestrzegania zasad zawartych w Informacji Porządkowej oraz do bezwzględnego stosowania się do poleceń Służby Porządkowej.

3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do weryfikacji transparentów, flag i tym podobnych. Służba Porządkowa może nakazać schowanie takich materiałów, jeśli uzna, iż są niezgodne z celem zgromadzenia. Osoby niepodporządkowujące się zostaną usunięte z pikiety. Nie jesteś pewny, czy Twój transparent może być dopuszczony? Skontaktuj się z Organizatorami (piszcie dziś na FB).

4. Obowiązuje zakaz przynoszenia na manifestację swojego sprzętu nagłaśniającego i megafonów. Osoby, które przyniosą tego typu sprzęt bez uzgodnienia tego z Organizatorami (piszcie dziś na FB), zostaną poproszone o oddanie go do depozytu. W przypadku odmowy – zostaną usunięte z manifestacji.

5. Organizatorzy mają prawo do usuwania z manifestacji osób, które zakłócają powagę wydarzenia – w szczególności osób nietrzeźwych, agresywnych, wulgarnych, oraz wszelkiej maści prowokatorów.

6. Namawiamy wszystkich do zabrania z domu biało-czerwonych flag. Również apelujemy o nie afiszowanie się z barwami klubów sportowych.

7. Jeżeli zgadzasz się na te warunki, zapraszamy! Przyjedź i zabierz znajomych oraz rodzinę! Pokażmy naszym politykom, jak bardzo NIE CHCEMY ACTA!

Organizatorzy „Łódź przeciw ACTA”

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.