Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Ambasador Królestwa Danii otworzy przegląd kina duńskiego

Ambasador Królestwa Danii otworzy przegląd kina duńskiego

Ambasada Królestwa Danii

W sobotę, 25 września 2010 r., o godz. 20.30, nowy Ambasador Królestwa Danii w Polsce, pan Tomasz Østrup Møller, dokona otwarcia przeglądu kina duńskiego w gościnnych progach kina Iluzjon. Po krótkim wystąpieniu Jego Ekscelencji, rozpocznie się projekcja filmu „Nie bój się mnie” w reżyserii Krystiana Levringa.

 

 

Dlaczego warto wybrać się na projekcję „Nie bój się mnie” do kina Iluzjon?

Ambasador Danii, p. Tomasz Østrup Møller, który piastuje swój urząd od 1 września br., spróbuje pochwalić się znajomością kilku polskich słów.

Film „Nie bój się mnie” został wyreżyserowany przez Krystiana Levringa, który jest (obok Laurentego von Triera, Tomasza Vinterberga i Seweryna Kragh-Jacobsena) jednym z czterech sygnatariuszy manifestu Dogmy.

Świetne zdjęcia i doskonała obsada aktorska to najważniejsze walory filmu. Pamiętają Państwo czarną komedię „Jabłka Adama” albo dramat „Bracia” w reżyserii Zuzanny Bier? Ulryk Thomsen, który brawurowo zagrał w tych filmach, jest odtwórcą głównej roli w „Nie bój się mnie”.

W rolę jego żony wcieliła się Paprika Steen, którą mieliśmy okazję podziwiać na polskich ekranach w komedii „Tylko ona” oraz w filmach „Festen”, „Idioci” i „Otwarte serca”.

Wisienką na filmowym torcie w „Nie bój się mnie” jest aktor Laurenty Brygmann, którego znają Państwo z doskonałej kreacji w „Strasznie szczęśliwych” oraz dwóch filmach, wyświetlanych na zeszłorocznym przeglądzie nowego kina duńskiego — „Białej nocy” i „Za przyzwoleniem”.

O filmie:

Nie bój się mnie (Fear Me Not/Den du frygter), reż. Krystian Levring, Dania 2008, dramat/thriller, 95 min.

Film zostanie wyświetlony w języku duńskim z napisami w języku polskim.

Streszczenie:

Michał (Ulryk Thomsen) przechodzi trudny okres w życiu. Przykładny dotąd mąż i ojciec, traci poczucie celu jakichkolwiek działań. Gdy nadarza się okazja wzięcia udziału w testach klinicznych nowego leku antydepresyjnego, Michał nie waha się ani chwili. Niestety, z powodu zaskakujących skutków ubocznych zażywania leku, testy kliniczne zostają przerwane. Michał kontynuuje terapię na własną rękę. Sprawy rodzinne wymykają się spod kontroli.

Zwiastun filmu na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=8SAJCMlCvsA.

Kino Iluzjon mieści się obecnie w Bibliotece Narodowej, al. Niepodległości 213, wejście A.

Do zobaczenia 25 września 2010 o godz. 20.30! Bilety: 11 zł.

Więcej informacji na stronie kina Iluzjon: http://www.fn.org.pl/page/index.php?str=199&id=2523.

Przegląd Nowego Kina Duńskiego został przygotowany we współpracy z Filmoteką Narodową, Duńskim Instytutem Filmowym, Duńską Radą Sztuki oraz Duńskim Instytutem Kultury w Polsce.

Na podstawie materiałów Ambasady Królestwa Danii.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.