Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Spotkania z obrazem. Odsłona pierwsza

Spotkania z obrazem. Odsłona pierwsza

Muzeum Miejskie Wrocławia

Spotkania z obrazem

Odsłona pierwsza: Gustaw Courbet „Psy myśliwskie pod dębem”

20 maja 2016 roku, godz.18.00

Stary Ratusz, Rynek-Ratusz, Wrocław

wstęp wolny

Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na pierwszą z cyklu Spotkania z obrazem prezentację wyjątkowego dzieła sztuki, o którym opowie pan dr Jan Maciej Żelbromski, historyk sztuki i konserwator. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu do końca 2016 roku. Na każdym zaprezentowany zostanie w oryginale jeden obraz będący częścią prywatnej kolekcji, a zatem niedostępny dla publiczności. Każde z pokazywanych dzieł zostanie opatrzone stosownym wykładem.

Cykl Spotkania z obrazem rozpocznie dzieła Gustawa Courbeta (1819-1877), słynnego francuskiego malarza scen rodzajowych i pejzaży. Artysta uważany jest za jednego z najważniejszych twórców XIX wieku. Prezentowany podczas wykładu pejzaż z dwoma psami nawiązuje do tematyki myśliwskiej realizowanej przez malarza w latach 1853-1858. Omawiane dzieło pochodzi z kolekcji prywatnej, jest jedynym w Polsce obrazem Courbeta o tej tematyce. Na piątkowym spotkaniu zostanie zaprezentowane po raz pierwszy publicznie.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.