Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Regionalizm — szansa czy zagrożenie dla Polski?

Regionalizm — szansa czy zagrożenie dla Polski?

Studenckie Koło Naukowe „Prawo, Społeczeństwo, Kultura”

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane przez Studenckie Koło Naukowe „Prawo, Społeczeństwo, Kultura”. 3 grudnia 2015 roku o godz. 18.30 odbędzie się debata poświęcona zagadnieniom regionalizmu, centralizmu, autonomii i interesu narodowego.

Czym jest regionalizm? Czy autonomia przyznawana regionom jest szansą na rozwój najmniejszych wspólnot, niezależność i pomnażanie przez nie bogactwa, a może – zagrożeniem dla jednolitości państwa i źródłem niepotrzebnych antagonizmów w społeczeństwie? Jak poprawnie zdefiniować interes narodowy? Czy w jego imię można ograniczać wolności i swobody obywatelskie?

Powyższe kontrowersyjne i często antagonizujące kwestie zostaną poruszone w dyskusji przez prelegentów:

pana Karola Kaźmierczaka – ur. 1981 r., publicysty, działacza społecznego, członka redakcji portalu kresy.pl, publikującego również na łamach pism „Do Rzeczy”, „Myśl.pl”, „Polityka Narodowa” oraz na portalu prawy.pl;

pana Norberta Slenzoka – ur. 1990 r., doktoranta nauk o polityce na Uniwersytecie Śląskim, autora publikacyj naukowych z zakresu współczesnej filozofii politycznej, prezesa Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Katowicach, członka Ruchu Autonomii Śląska, autora „Jaskółki Śląskiej”.

Debatę poprowadzi prezes Studenckiego Koła Naukowego „Prawo, Społeczeństwo, Kultura”, pani Weronika Chwastyk.

Zapraszamy: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Uniwersytecka 22-26, budynek A, sala 418.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.