Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Religijność Polaków w XVII, XVIII i XIX wieku / Morysin!

Religijność Polaków w XVII, XVIII i XIX wieku / Morysin!

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych adresowanych do odbiorców dorosłych.

Gdyby mogli Państwo porozmawiać z samym królem Sobieskim, pewnie okazałoby się, że jest wiele wspólnych tematów. Mamy nadzieję, że te wybrane przez nas również Państwa zainteresują.

Spacery zaczynają się o godz. 13.00, spotykamy się w szatni. Obowiązuje bilet wstępu do pałacu.

Dodatkowych informacji na temat programu udziela pani Nela Kokoszka, koordynator programów dla dorosłych, tel. (22) 544 28 38.

24 lipca 2016 r.: Religijność Polaków w XVII, XVIII i XIX wieku

Czy większość Polaków żyjąca w Rzeczypospolitej Obojga Narodów była katolikami? Jaki wpływ na codzienne życie naszych przodków miał kalendarz liturgiczny? Jak polski szlachcic zachowywał się podczas mszy świętej? Którzy święci byli kiedyś bardziej popularni niż dziś, a który właściciel Wilanowa był najbardziej pobożny? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas spotkania.

***

Na północny wschód od królewskiego pałacu w Wilanowie po drugiej stronie jeziora leży rezerwat Morysin. Dziki, tajemniczy, niezwykły, kryjący wiele sekretów. Zapraszamy do udziału w letniej grze terenowej Morysin!, aby dzięki ukrytym wskazówkom i rozwiązywanym zadaniom wspólnie odkrywać tajemnice tego miejsca.

30 lipca: Dziki Morysin, wyprawa w poszukiwaniu przyrodniczych skarbów rezerwatu przyrody Morysin

27 sierpnia: Romantyczny Morysin, wyprawa w poszukiwaniu historycznych skarbów rezerwatu przyrody Morysin

Spotykamy się o godz. 11.00 przy budynku kasy na przedpolu, skąd wspólnie udajemy się do rezerwatu przyrody Morysin. Program adresowany jest szczególnie do rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Obowiązuje bilet edukacyjny w cenie 10 zł od osoby.

Rezerwacja: tel. (22) 544 28 50, liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy: ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.