Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Berlin: Requiem dla Luizy

Requiem dla Luizy

Dworski Festiwal Poczdamski

Drodzy przyjaciele Dworskiego Festiwalu Poczdamskiego,

na dwusetną rocznicę śmierci królowej Luizy Pruskiej w lipcu 2010 roku przedstawiliśmy program napisany i skomponowany w 1810 r. na cześć niespodziewanie zmarłej, ukochanej władczyni. „REQUIEM A CAPELLA” autorstwa Wincentego Righiniego, nadwornego kompozytora Luizy, zostało wówczas po raz pierwszy od swej prapremiery zaprezentowane w rejonie Berlina. „Märkische Allgemeine Zeitung” napisała o tym wydarzeniu: wzniosły wieczór.

Na zaproszenie Kościoła Pamięci Królowej Luizy w Berlinie-Schönebergu1, 20 maja, o godz. 19, w tym jakże odpowiednim miejscu, ostatni już raz odegrany będzie koncert „REQUIEM FÜR LUISE”. Będą z nami ponownie Krystiana Schweers i Mikołaj Büstrin, mezzosopranistka Ilona Nymoen, ponadto Chór Ekumeniczny Babelsberg, członkowie Chóru Młodych Poczdam–Hermannswerder, a także podwójny Kwartet Józefa. Skład zespołu uzupełnią członkowie Collegium Musicum w Poczdamie. Kierownictwo muzyczne spocznie ponownie w zdolnych dłoniach Chrystiana Deichstettera.

Jeśli ktokolwiek opuścił nasz koncert w zeszłym roku, niech nie straci nadchodzącej okazji do wysłuchania tej niezwykłej kompilacji tekstów, wierszy i kompozycji, w dodatku całkowicie za darmo. Nie przegapcie Państwo tej ostatniej szansy! Szczegółowy program imprezy znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

Königin-Luise-Gedächtniskirche, Gustav-Müller-Platz, 10829 Berlin-Schöneberg.

20 maja 2011 r. (piątek), początek o 19:00. Czas trwania koncertu: około 70 minut.

Wstęp wolny (datki mile widziane).

Tłumaczenie: Mateusz Zbróg, opracowanie: Adrian Nikiel

Na podstawie listy dyskusyjnej Monarchie der Zukunft.


1 Uwaga! Istnieje również Kościół Pamięci Królowej Luizy w Berlinie-Charlottenburgu, nietrudno o pomyłkę.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.