Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Rola sekularyzacji z 1810 r. dla narodzin nowoczesnego miasta Wrocławia na tle podobnych sekularyzacji w XIX-wiecznej Europie

Rola sekularyzacji z 1810 r. dla narodzin nowoczesnego miasta Wrocławia na tle podobnych sekularyzacji w XIX-wiecznej Europie

Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii

Szanowni Państwo,

Z radością informujemy, że wróciły Soboty w Ratuszu.

Odczyty odbywają się w każdą ostatnią (a czasami przedostatnią) sobotę miesiąca (poza lipcem i sierpniem), o godz. 12.00, w Sali Wielkiej Ratusza (Rynek 1). Tym razem zapraszamy na cykl:

Narodziny nowoczesnego Wrocławia: znaczenie sekularyzacji z 1810 r.

Będzie okazja do poznania przebiegu kasaty klasztorów wrocławskich oraz losów zabudowań po zlikwidowanych klasztorach (nieruchomości, parcel i gruntów do nich należących) od 1810 r. do współczesności, a także ich roli w powstaniu i rozwoju nowoczesnego Wrocławia.

Zapraszamy na kolejny wykład:

22 marcaprof. Agnieszka Zabłocka-Kos, Rola sekularyzacji z 1810 r. dla narodzin nowoczesnego miasta Wrocławia na tle podobnych sekularyzacji w XIX-wiecznej Europie.

 wykład w Ratuszu

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Harmonogram planowanych odczytów: www.wtmh.pl i www.facebook.com/atohistoria

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.