Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Łódź: Wojenne losy marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza

Wojenne losy marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”

Pierwsze w roku szkolnym 2012/2013 spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Łodzi odbędzie się 25 września 2012 r. Z wykładem pt. Wojenne losy marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza przybędzie do Łodzi pan prof. dr hab. Tadeusz Dubicki, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.

Spotkanie rozpocznie się jak zwykle o godz. 13:00 w sali 221 Domu Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego (ŁDK) przy ul. Romualda Traugutta 18. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Funkcjonujące w całej Polsce Kluby Historyczne im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” działają w oparciu o Instytut Pamięci Narodowej i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

Do podstawowych zadań Klubu należy przekazywanie swoim członkom oraz społeczeństwu opartej na najnowszych badaniach wiedzy historycznej, obejmującej dzieje Polski i losy jej obywateli w okresie II wojny światowej, a także w okresie powojennego komunistycznego zniewolenia i oporu społecznego do 1989 r. Istniejący przy łódzkim Oddziale IPN Klub „Grota” w Łodzi działa od 24 czerwca 2004 r. i liczy obecnie około setki członków. Jego spotkania odbywają się średnio raz w miesiącu w Łódzkim Domu Kultury. Poza Łodzią, na obszarze działania łódzkiego Oddziału IPN funkcjonują obecnie Kluby „Grota” w Kaliszu, Wieluniu, Sieradzu, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach, Zgierzu, Tomaszowie Mazowieckim i w Głownie.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.