Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Łazienki Królewskie zapraszają na koncerty w Pałacu na Wyspie

Łazienki Królewskie zapraszają na koncerty w Pałacu na Wyspie

Muzeum Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie zapraszają na koncerty w Pałacu na Wyspie

ul. Agrykola 1, Warszawa

W lutym Łazienki Królewskie obniżają ceny biletów wstępu na Salony Muzyczne. Tylko w tym miesiącu będzie można posłuchać muzyki klasycznej za jedyne 5 zł. 7 lutego 2016 roku o godz. 12.00 w Pałacu na Wyspie będzie można wysłuchać koncertów Duo Temperamento oraz Andrzeja Karałowa.

Salony Muzyczne na stałe wpisały się w program kulturalny Łazienek Królewskich. W ramach cyklu koncertów można posłuchać przede wszystkim najzdolniejszych młodych artystów z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę.

Duet Duo Temperamento na scenie występuje od 2013 roku. Tworzą go: p. Agnieszka Korpyta – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz chilijski pianista, p. Xawery Malebran. Podczas koncertu będzie można usłyszeć w ich wykonaniu utwory takich artystów, jak: Piotr Czajkowski, Wolfgang Amadeusz Mozart czy Franciszek Poulenc.

Pan Andrzej Karałow jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Miłosza Magina w Paryżu (I nagroda), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Konzerteum” w Atenach (II nagroda), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Szymanowski in Memoriam” w Warszawie (III nagroda). W najbliższą niedzielę zaprezentuje utwory Jana Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina i Jana Brahmsa.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.